Półkolonie w Jedynce
2 lipca 2019
Redaktor

Półkolonie w koźmińskiej Jedynce 01.01.- 05.07.2019

Szkoła Podstawowa Nr 1 dla swoich uczniów przygotowała propozycje na wakacyjny wypoczynek.

Od 1 lipca 38 uczniów z klas I-VII brało udział w półkoloniach, które w bieżącym roku zorganizowane były pod hasłem „Sportowa Jedynka”. Uczestnicy półkolonii „na sportowo”  spędzili pięć dni biorąc udział w przeróżnych akcjach przygotowanych przez organizatorów.

Uczniowie byli na miejskim basenie, udali się na wycieczkę do Gołuchowa i Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie próbowali swoich sił w parku linowym i na trampolinach.

W środę opiekunowie przygotowali rajd rowerowy do Skałowa. Na miejscu czekała na nich grillowana kiełbaska oraz słodki poczęstunek.

W czwartek dzieci pojechały do Poznania. Stolica Wielkopolski „zaprosiła ich” do Climbing Spot – ścianki wspinaczkowej, gdzie pod czujnym okiem instruktorów mali sportowcy podnosili swoją sprawność fizyczną poprzez rozwijanie poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu. W godzinach popołudniowych swój wolny wakacyjny czas spędzili uczniowie w Niku Bowling grając w kręgle.

W piątkowy poranek uczestnicy półkolonii zagrali w sprawnościową grę „Chaos” oraz brali udział w miejskich podchodach.

Oprócz sportowych zajęć uczniowie brali udział również w zajęciach plastycznych tworząc własne wakacyjne koszulki oraz w zajęciach  profilaktycznych. Sport to zdrowie, ale także i bezpieczeństwo. Podczas zajęć profilaktycznych nauczyciele zwracali uwagę uczniom na zdrowie oraz aktywność bez używek.

Nad prawidłowym przebiegiem półkolonii czuwała pani kierownik Marzena Adamkiewicz oraz kreatywni opiekunowie panie Marzena Tomczak, Hanna Szymura, Izabela Kaźmierczak, Małgorzata Lewandowicz, Anna Filipiak, Agnieszka Maryniak i  Magdalena Dubisz.

Uczestnicy półkolonii otrzymali dyplomy, upominki oraz „worek” niesamowitych wrażeń, umiejętności i nowych doświadczeń.