Międzynarodowy Dzień Kropki
26 września 2019
Redaktor

DZIEŃ KROPKI – święto kreatywności i odkrywania talentów

W dniach od 16 do 18 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, który przypada na 15 września (w tym roku w niedzielę). Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych lekcjach z kropkami w tle, które są symbolem naszych talentów.

Rozwijając umiejętności językowe dzieci sprawdzały, ile kropek potrzeba do poprawnego zbudowania wypowiedzi, albo na ile sposobów ludzie posługujący się językiem angielskim określają Kropkę. Odbyły się projekcje filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt.„Kropka”, której autorem jest Peter H. Reynolds. Podczas lekcji plastyki uczniowie malowali kolorowe kropki, a na muzyce śpiewali piosenkę o Vashti. Nie zabrakło łamigłówek i zagadek matematycznych. Dzieci z klasy VI a gościły u siebie uczniów z klasy IV a – podczas wspólnej zabawy pracowali w grupach rozwiązując kropkowe zadania w matematycznym escape roomie. Uczniowie kreślili również kolorowe koła o większych i mniejszych promieniach, wypisywali na nich swoje talenty i przypinali do Drzewa Talentów, które znajdowało się w korytarzu szkolnym. Te symboliczne papierowe kropki miały przypomnieć wszystkim o talentach jakie mają, o tym, że należy pielęgnować swoje umiejętności i dzielić się nimi z innymi. Na lekcjach informatyki  generowali opis swojego talentu w formie spirali oraz konwertowali zdjęcia ich talentów na tradycyjne rysunki z efektami rastrowymi za pomocą generatora obrazu półtonów. Nauczyciele religii w szczególny sposób przypomnieli o tym omawiając z dziećmi przypowieść o talentach.

Dla każdej klasy przygotowano również zakodowane cytaty motywujące, które znajdowały się na drzwiach sal, aby również pozostali uczniowie mogli się z nimi zapoznać.

Te trzy dni były dla wszystkich ciekawym przeżyciem, wspaniałą zabawą, uświadomieniem sobie jakie pokłady talentów i umiejętności w nas drzemią. I jak ważne jest aby je odkrywać i rozwijać.

Dziękujemy za współpracę kol. Alicji Gawrońskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 3.

Tekst i fotografie

Anna Wybierała, Elżbieta Wojtkowiak

 Drzewo talentów

Dzień Kropki na języku angielskim

Dzień Kropki na zajęciach artystycznych


Matematyczny escape room

Book titled 'Escape room Kropka 2019'Read this book made on StoryJumper

 

Dzień Kropki w III a

Czytanie książki “Kropka”, oglądanie filmu i zajęcia plastyczne – malowanie kompozycji z kropek.

 

Za nasze działania otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości