SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

OTWARTE DRZWI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, które rozpoczną naukę w oddziale „O” i w klasach I, w czwartek 01 marca 2018 r. o godz. 16.30 do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim na "Otwarte drzwi".

Więcej…
 
Ferie z jedynką

FERIE ZIMOWE Z JEDYNKĄ

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Jednak, co robić w domu, gdy na dworze zimno, a śniegu brak? Dwutygodniowa przerwa od nauki nie musi być czasem straconym. Pomimo zimowych wakacji, można się wtedy wiele nauczyć, by zdobyte umiejętności móc wykorzystać w przyszłości.  Aby dzieci okres odpoczynku od szkoły spędziły miło, nie nudziły się, a szkołę  postrzegały  nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny, Szkoła Podstawowa Nr 1 zorganizowała zimowisko połączone z nauką jazdy na nartach, zawody szachowe, biwak, a dla młodszych dzieci wycieczkę do kina w Jarocinie i warsztaty artystyczne.

Więcej…
 
HUFIEC ZHP W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM

 

BIWAK PODCZAS FERII ZIMOWYCH

W dniach 9-10.02.2018r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. odbył się nocleg zorganizowany przez koźmińskich harcerzy dla uczniów szkoły. Dzieci mogły wziąć udział w różnych zajęciach tj. nauka musztry, szyfrów, kilku harcerskich piosenek oraz plonsów. Po zajęciach uczestnicy noclegu mogli poznać się bliżej oraz harcerzy, którzy poprowadzili dla nich zajęcia. Gdy już się ściemniło wszyscy zgromadzili się na świecowisku, gdzie mogli przedstawić plakaty swojego wykonania na temat harcerstwa. Wszystkim nocleg bardzo się podobał a dzieci wróciły do domów z większą wiedzą i umiejętnościami.
Tekst i fot. Zuzanna Mrówczyńska
Więcej…
 
koncert

KONCERT CHARYTATYWNY „WALENTYNKA DLA HANI”

„Nadzieja jest płomieniem, który migoce, ale nie gaśnie”

W czwartkowy wieczór 8 lutego 2018 r., w sali „Perła” w Orli setki ludzkich serc migotały płomieniem nadziei, a łączyła je jedna myśl – pomoc i wsparcie dla Hanny Frankowskiej, nauczycielki w koźmińskiej Jedynce, która zmaga się z poważną chorobą nowotworową. Hania od wielu lat jest nauczycielką w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim, ucząc wychowania fizycznego i prowadząc pozalekcyjne zajęcia sportowe z piłki ręcznej. Dała się poznać jako osoba z pasją i wychowawczyni dzieci i młodzieży. Zawsze angażowała się w działania społeczne m.in. w Klubie Honorowych Dawców Krwi. Pragnąc pomóc koleżance, powołano społeczny komitet, który stanowią: Małgorzata Lewandowicz (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp.), Agnieszka Flejsierowicz (Urząd Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp.), Wiesław Głuszek (Klub Honorowych Dawców Krwi w Koźminie Wlkp.) i Jacek Zawodny (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp.). Wraz z innymi pracownikami SP Nr 1 w Koźminie Wlkp. podjęli się oni organizacji koncertu „Walentynka dla Hani”.

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 02.02.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego. Na początku Pan Dyrektor -  Jacek Zawodny przywitał ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Przedszkolaki przygotowały wspaniałe przedstawienie dla swoich ukochanych Babć i Dziadków.

Więcej…
 
FERIE ZIMOWE

FERIE Z „JEDYNKĄ”

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim proponuje dzieciom następujące zajęcia podczas ferii zimowych:

BIWAKzajęcia w szkole dla zuchów i harcerzy organizowane przez Hufiec ZHP w Koźminie Wlkp., w dn. 09.02-10.02.2018r.

ZIMOWISKOwyjazd na narty do Republiki Czeskiej, dn. 12.02-16.02.2018r.

WYCIECZKAwyjazd do kina w Jarocinie, w dn. 12.02.2018r.

WALENTYNKIzajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej, w dn. 14.02.2018r. godz. 9.00-10.30

GMINNY TURNIEJ SZACHOWYzawody sportowe w Bibliotece Publicznej w Koźminie Wlkp., w dn. 14.02.2018r. godz. 10.00-12.00

 
archimedes

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES

6 listopada 2018r. 76 uczniów klas III – VII wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus – Matematyka.Plus.

Celem konkursu było pobudzenie i uaktywnienie uczniów, wzbudzenie ducha olimpijskiej rywalizacji, której celem jest podnoszenia matematycznych umiejętności uczniów.

Więcej…
 
bądźmy bezpieczni

„BEZPIECZNE FERIE”

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W czasie trwania ferii nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też dnia 5 lutego 2018 r. z inicjatywy pani pielęgniarki oraz pedagoga szkolnego w naszej szkole gościli funkcjonariusze Policji. Panowie Policjanci udzielili uczniom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ferie w domu, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co uważać podczas zabawy na śniegu.

Więcej…
 
czas karnawału - czas zabawy

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Dnia 1.02.2018 w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VII. Motywem przewodnim całej zabawy było hasło: „Disco jak z bajki”. W związku z tym sala była wypełniona barwnymi  przebierańcami – postaciami z bajek. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością w stworzeniu bajecznego stroju.

Więcej…
 
klasa I A, I B

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I A i I B

Dzień 1 lutego był wyjątkowy dla wszystkich pierwszoklasistów. Tego dnia uczniowie klasy Ia i Ib zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Pani bibliotekarka Janina Sierszuła zapoznała wszystkich z zasadami wypożyczania książek i korzystania z księgozbioru biblioteki. Przedstawiła harmonogram wypożyczeń oraz przypomniała ważne zasady poszanowania książek. Każdy pierwszak wypożyczył swoją pierwszą książkę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT