SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
uczymy się oszczędzania

 

FOTOREPORTAŻ KLASY I A, I B I ZERÓWKI - "UCZYMY SIĘ OSZCZĘDZANIA"

W pierwszych dniach października zerówka oraz klasy I a i I b  odwiedziły koźmiński oddział Banku PKO. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak oszczędzać, aby spełniać swoje marzenia. Miały tez możliwość zobaczenia takich miejsc w banku, jakich na co dzień nie widzimy – sejfy, alarmy. Mogły tez sprawdzić autentyczność banknotów. Na koniec wszyscy otrzymali upominki.

 

Więcej…
 
j jak jajko

„J” JAK JAJKO – KL. Ia,Ib

 

Piątek 6 października dla klas pierwszych był wyjątkowo „smacznym” dniem. Podczas zajęć uczniowie poznali kolejną literkę alfabetu – j,J. Była to okazja do wykonania pysznych przekąsek z jajkiem w roli głównej. Były łódeczki, myszki, muchomorki i kanapki. Lubimy takie dni!

Więcej…
 
Zlot Hufca ZHP w Koźminie Wlkp.

BIWAK HARCERZY I ZUCHÓW W SZKOLE

W dniach 30.09-01.10.2017 odbył się zlot w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim, gdzie 111 lat temu rozpoczął się strajk.

Więcej…
 
Wyniki konkursu

KONKURS „PATRON SZKOŁY”

Z okazji obchodów Święta Patrona Szkoły po raz czwarty został zorganizowany  dla wszystkich chętnych uczniów konkurs plastyczny i test wiedzy „PATRON SZKOŁY”.

Więcej…
 
Pamiętamy

ODWIEDZAMY GROBY PATRONÓW SZKOŁY

Szkoła nasza nosi zaszczytne imię Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907. Uroczystość jego nadania miała miejsce 6 września 2002 roku. Wybór imienia był ze wszech miar słuszny, bowiem w Koźminie miał miejsce strajk uczniów przeciwko nauczaniu religii w języku niemieckim na przełomie roku 1906/1907.

Więcej…
 
Swięto Patrona

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

29 września 2017 roku obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły połączone z pasowaniem pierwszoklasistów.

Uroczystości rozpoczęły się od wciągnięcia flagi narodowej na maszt i zaśpiewania hymnu państwowego. Następnie udaliśmy się do kościoła na mszę świętą.

Więcej…
 
lekcja historii

LEKCJA HISTORII

Z okazji Święta Patrona Szkoły klasa Ia odwiedziła Izbę Pamięci i Historii Szkoły. Pani bibliotekarka Janina Sierszuła przybliżyła wszystkim historię szkoły. Opowiedziała o strajkujących dzieciach sprzed 111 lat. Poznaliśmy ich imiona. Obejrzeliśmy zdjęcia oraz ciekawe eksponaty.

Więcej…
 
wizyta harcerzy

WIZYTA HARCERZY

19 września 2017 r. zawitali do naszej szkoły koźmińscy harcerze. Od 1 września nasza szkoła nawiązała współpracę z nimi. Pierwsze spotkanie odbyło się właśnie 19 września 2017 r., tego dnia harcerze zaprosili najpierw uczniów klas 1-3 a później ich starszych kolegów z klas 4 -7 do wspólnej zabawy, pląsów a następnie na swoje zbiórki.

Więcej…
 
AKCJA EDUKACYJNA

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2017r. nasza szkoła wzięła udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Byliśmy jednym z Organizatorów Lokalnych WMTDay 2017. W tym roku do akcji zgłosiło się aż 3885 szkół z całego świata! Patronat honorowy nad akcją edukacyjną objęli: Organizacja Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury oraz Polski Komitet do spraw UNESCO.

Więcej…
 
klub młodego ratownika

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W SZKOLE

W dniu 27 września zostało przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci w szkole przez ratowników pierwszej pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkopolskim.Szkoła Podstawowa Nr 1 wspólnie z OSP w Koźminie Wielkopolskim będzie prowadziła regularne zajęcia dla dzieci w celu nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. W październiku zostanie opracowany specjalny program, a dzieci będą mogły nauczyć się jak radzić w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 58
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT