SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
NAGRODZENI

JEDYNKA LAUREATEM

III EDYCJI PROGRAMU "mPotęga"

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim wzięła udział w III edycji Programu „mPotęga”. Jego organizatorami są Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

Spośród 880 wniosków grantowych, Kapituła Konkursu wyróżniła 15 projektów adresowanych do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców. Wśród nagrodzonych znalazł się projekt koźmińskiej „Jedynki” Matematyczne rozgrywki intelektualne pod hasłem "Matematyczna Jedynka".

Program mPotęga ma na celu zainspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy, rutynę i zachęcali swoich uczniów do przygody z matematyką. Pozwala zaszczepić młodym ludziom zainteresowanie tym przedmiotem, pokazać, że matematykę można zrozumieć i polubić.

O  dofinansowanie w programie „mPotęga” ubiegały się szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, organizacje pozarządowe, a także uczelnie wyższe, biblioteki i grupy nieformalne z całego kraju. Wnioskujący mieli możliwość zgłoszenia projektów w dwóch kategoriach: adresowanych do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz kierowanych do gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Najciekawsze inicjatywy otrzymały granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł., a 30 najlepszych projektów zostało wyróżnionych, w tym projekt naszej szkoły:)

Projekt Matematyczne rozgrywki intelektualne pod hasłem "Matematyczna Jedynka"

Projekt, opracowany przez nauczycielki Izabelę Weichbrodt i Marlenę Nowak, skierowany jest do wszystkich uczniów z uwagi na swoją różnorodność.

Jego celem jest zainteresowanie uczniów i ich rodziców różnymi obliczami matematyki. Pasjonaci matematyki zaangażują się w gamifikację z wykorzystaniem aplikacji LearningApps oraz quizizz, pracę metodą projektu, Matematycznych Stacji Badawczych, wykorzystają znajomość języka programowania Scratch do konstruowania figur geometrycznych, zagrają w gry matematyczne i logiczne. Nawiążą rywalizację z rodzicami podczas „Rodzinnego wyścigu” przy korzystaniu z aplikacji MathDuel. Wykorzystają narzędzia TIK do tworzenia prezentacji multimedialnej. Zmierzą się w turnieju sportowym, pieczeniu ciast oraz konkursach fotograficznym i rachunkowym.

Projekt realizowany będzie podczas zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas IV – VI i ich rodziców. Pragniemy jednak włączyć również uczniów klas I, II i III.

 
INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Podsumowanie innowacji pedagogicznej

„Baśnie, bajki, baje na szkolnych ścieżkach”

W środę 14 czerwca została podsumowana innowacja pedagogiczna „Baśnie, bajki, baje na szkolnych ścieżkach”. W tym dniu wszyscy uczniowie z klas I-III oraz oddziału zerowego zgromadzili się na boisku szkolnym w barwnych kostiumach i z rekwizytami. Każda klasa przygotowała też kolorowe transparenty z hasłami propagującymi czytanie książek. Barwny, a także głośny  korowód ruszył ulicami naszego miasta. Po drodze skandowano hasła i rymowanki związane z czytelnictwem oraz rozdawano mieszkańcom ulotki zachęcające do czytania książek.

Po powrocie nagrodzono też zwycięzców konkursu na najpiękniejszy dzienniczek lektur. Oto wyniki:

 

„NAJPIĘKNIEJSZY DZIENNICZEK LEKTUR”

I miejsce

Katarzyna Dzielicka III b

Małgorzata Pluta II a

Klaudia Majdecka III c

II miejsce

Julia Ratajczyk III a

Julia Nowakowska III b

Michał Krzyżaniak III a

III miejsce

Kacper Łyduch III b

Natalia Golińska III b

Wyróżnienia

Zosia Cichowlas II a

Wojciech Grobelny III a

Julia Udzik III c

Kamilla Naglak III c

W konkursie oceniano 34 dzienniczki lektur z klas II-III.


 

 
ZAKOŃCZENIE ROKU

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Piątek, 24 czerwca 2016 r. był dniem, na który wszyscy bardzo długo czekali – zakończenie roku szkolnego 2015/2016. W tym dniu nastąpiło podsumowanie całorocznej, ciężkiej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu, który był zwieńczeniem ich wspólnych wysiłków. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami książkowymi, świadectwami z wyróżnieniem, oraz nagrodami za osiągnięcia sportowe i w różnorakich konkursach. Był to także wyjątkowy dzień dla uczniów kończących szkołę podstawową. Otrzymali oni świadectwa ukończenia szkoły, stając się jednocześnie jej absolwentami. Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni poprzez wpis do Złotej Księgi oraz otrzymanie dodatkowych nagród, natomiast rodzicom za trud włożony w wychowanie swych pociech podziękowano listami gratulacyjnymi.

 
WYCIECZKA

WESTERLAND - MAGICZNA KRAINA DZIKIEGO ZACHODU

14 czerwca 2017r. klasa IIa, IIb wybrała się na wycieczkę do Westerlandu niedaleko Chocza. Dzieci poznały mieszkania Indian Wielkich Równin – namioty zwane tipi oraz wszystko, co związane z kulturą i folklorem – totemy, historie piktograficzne na skórach, oryginalne stroje, narzędzia. W części drewnianej obejrzeli charakterystyczne dla dzikiego zachodu budynki, np. chatę trapera, dom Szeryfa, sklep kolonialny czy więzienie.

Dzieci otrzymały indiański tatuaż, z którym mogły pokonać tor przygód. Na jego końcu czekała Indianka, która każdemu nadała indiańskie imię. Mogliśmy spróbować rzucać tomahawkiem, kapeluszem na rogi bizona oraz podkową. Jednym z najciekawszych zadań było płukanie złota u starego trapera. Na koniec zostaliśmy nagrodzeni czekoladową monetą. Mogliśmy, także spróbować wydoić krowę oraz poskakać na dmuchanych zamkach. Zwieńczeniem naszego pobytu w wiosce była możliwość zakupienia pamiątek.

 

 

 

 

 

 
AKCJA 1% DLA SZKOŁY

W ramach akcji 1% dla mojej szkoły

zebrano kwotę 4781,70 zł

z czego za 1499,19 zł zakupiono krzesła do sali lekcyjnej nr 15 
BEZPIECZEŃSTWO

,,BEZPIECZNIE PODCZAS WAKACJI”

W dniu 12 czerwca 2017r.- tuż przed nadciągającymi wakacjami w naszej szkole dla uczniów kl.O-VI odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji i ratownikiem panem Pawłem Jaworskim. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Pan ratownik rozmawiał z nimi na temat bezpiecznych zachowań nad wodą podczas letniego wypoczynku. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw i innych miejscach na świeżym powietrzu. Przypomniano jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, jakich informacji nie należy udzielać oraz jak wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia.

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista” 
BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne Wakacje

Tradycyjnie tuż przed nadciągającymi wakacjami w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Policjant rozmawiał z nimi na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu.

Przypomniano jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, jakich informacji nie należy udzielać oraz jak wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia.

 

 

 
INFORMACJA

Dzień 16 czerwca 2017r. jest dniem wolnym

od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 
INFORMACJA

ORGANIZACJA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

godz. 8.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 0-V

godz. 10.00 – msza św. w kościele św. Wawrzyńca

godz. 11.15 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas VI

 

Dowóz uczniów w dniu 24.06.2016 r.

Przywóz uczniów do szkoły - wg harmonogramu

Odwóz uczniów sprzed kościoła – 10.45

1. KaniewCzarny Sad – H. Głuszek

2. Orla – A. Waściński

3. Staniew – J. Kryś

Szkoła zapewnia opiekę świetlicową zgodnie z harmonogramem pracy świetlicy.

 
PODSUMOWANIE

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 54
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT