SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Nowy dyrektor szkoły

 

 

PAN JACEK ZAWODNY DYREKTOREM

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

IM. STRAJKU DZIECI KOŹMIŃSKICH 1906/1907

W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM


 

 

Nasz nowy Dyrektor w Koźminie Wielkopolskim mieszka od 2002 roku, jest żonaty i ma 3 córki. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Ukończył Ogólnopolski Program Kształcenia Kadr Sportowych, jest dyplomowanym menedżerem sportu i oświaty oraz nauczycielem i wykładowcą wychowania fizycznego i turystyki.

Więcej…
 
WYCIECZKA

Wycieczka klasy Ic i IIc do JURAPARKU w Krasiejowie

W piątek 3 czerwca 2016 r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do JURAPARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy  zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest TUNEL CZASU.

Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną. Dzieci często pytały o interesujące je tematy związane z tymi niesamowitymi zwierzętami. Następnym etapem wycieczki był PAWILON PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Co ciekawe, mogliśmy je podziwiać w ich naturalnej wielkości. Ostatnim punktem tak bogatego programu w Krasiejowie był niezwykły PLAC ZABAW, który zachwycił wszystkich. Po wyczerpującej zabawie w JURAPARKU udaliśmy się na obiad do McDonalds, a następnie pojechaliśmy do Wrocławia zwiedzić stadion piłkarski Śląska Wrocław. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Pogoda nam dopisała. Dzieci pełne miłych wspomnień zaraz po wyjściu z autobusu, opowiadały rodzicom, co widziały.


 
PODZIĘKOWANIE

Drodzy Uczniowie,

Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

Szanowni Rodzice, Przyjaciele i Darczyńcy

Szkoły Podstawowej Nr 1

im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.

W dniu 31 sierpnia 2017 roku kończę pracę na stanowisku dyrektora szkoły, którą kierowałam  przez  20 lat. Miniony okres był dla mnie szczególnym wyzwaniem, któremu mogłam podołać dzięki wielu osobom, z którymi przyszło mi współpracować.

Szczególne podziękowania kieruję do obecnych jak i byłych nauczycieli naszej szkoły, którzy pod moim kierownictwem, nie szczędząc czasu i sił, starali się sprostać coraz to większym wymaganiom uczniów i  ich rodziców. Nauczycielom z którymi pracowałam przez 20 lat dziękuję za efektywną i owocną współpracę. Dziękuję za zaangażowanie zawodowe, które przyczyniło się do pozytywnego wizerunku naszej szkoły, nie tylko w środowisku lokalnym.

Serdecznie dziękuję pracownikom administracji i obsługi szkoły. Zawsze doceniałam Waszą pracę, bez której nie byłoby czystych i zadbanych sal lekcyjnych, a także pięknego obejścia  naszej szkoły.

Specjalne podziękowanie pragnę złożyć obecnej, a także byłej Pani sekretarce, z którymi przyszło mi pracować. Dzięki Waszej pracy łatwiej było mi uporać się z różnymi sprawami administracyjnymi, z którymi codziennie przychodziło się mierzyć.

Szczególne słowa podziękowania pragnę skierować do wszystkich rodziców, a także członków Rad Rodziców z ich przewodniczącymi na czele: Panią Barbarą Otworowską, Panią Jolantą Piłkowską, Panią Małgorzatą Bielawską, Panią Małgorzatą Olejnik i Panią Anną Stawową. Dziękuję za duże zaangażowanie w życie szkoły, za znaczący wkład pracy, pomoc, wsparcie i osobisty udział w funkcjonowaniu naszej placówki.

Dziękuję również wszystkim Przyjaciołom i Darczyńcom, którzy bezinteresownie wspierali moje działania na rzecz poprawy bazy dydaktycznej i lokalowej naszej szkoły. Nieoceniona była również Wasza pomoc przy organizacji różnych uroczystości i imprez szkolnych.

Za długoletnią współpracę dziękuję władzom Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., a także Paniom z Referatu Oświaty, które czuwały nad kwestiami  finansowymi szkoły.

Z całego serca pragnę podziękować również tym wszystkim uczniom oraz absolwentom naszej szkoły, którzy potrafili docenić moje starania i troskę o przyjazne i bezpieczne miejsce, w którym mogli zdobywać wiedzę i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Dziękuję za 20 lat współpracy.

Bożena Kulka


 
AKCJA GŁOŚNEGO CZYTANIA

XV Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom

W dniach od 29 maja  do 3 czerwca  uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji głośnego czytania w ramach XV Tygodnia Głośnego Czytania organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Zaproszeni goście p. Marzena Domeńska – sołtys Czarnego Sadu i strażak ochotnik, radny Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp. p. Karol Jankowiak oraz przedstawicielki Hufca im. Strajku Dzieci Koźmińskich – druhny Agata, Jagoda i Michalina czytali dzieciom wybrane pozycje z literatury dziecięcej.

 
KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim

Poniedziałek 04 września 2017r.

- 8.00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w sali gimnastycznej nr 1

- 9.00 – 9.15 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach

- 9.15 – przejście do kościoła

- 9.30 – msza św. w kościele p.w. Św. Wawrzyńca

- 10.30 – odjazd autobusów sprzed kościoła

W dniu 04 września 2017r. szkoła zapewnia opiekę świetlicową zgodnie z harmonogramem pracy świetlicy.

W związku z pracami remontowymi na ul. Glinki bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły. Do czasu zakończenie prac autobusy szkolne będą podjeżdżały od ul. Floriańskiej. Rodziców i dzieci prosimy o wchodzenie do szkoły od ulicy Polnej. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość!

 
WYCIECZKA

SPACERKIEM PO STOLICY POLSKI

Koniec maja uczniom klas II a i II b upłynął na zwiedzaniu stolicy Polski. Dla niektórych była to pierwsza wycieczka do stolicy, w dodatku  - dwudniowa. Tym bardziej z kręcącą się łezką w oku, opuszczali Koźmin w drodze ku przygodzie.

Pierwszego dnia wycieczki dzieci zwiedziły gmach Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza, gdzie mogły zobaczyć miejsca, w których nagrywane są popularne programy rozrywkowe np. „Pytanie na śniadanie”, czy „Świat się kręci”. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali studia oraz słuchali słów przewodnika, który zdradzał tajniki tworzenia programów telewizyjnych. Kolejnym etapem podróży były Łazienki Królewskie oraz Starówka. Nie obyło się bez zerknięcia w stronę Stadionu Miejskiego. Po drodze, już z okien autobusu dzieci oglądały Pałac Kultury oraz inne, ważne miejsca stolicy. Na szczęście pogoda dopisała, dzięki czemu skąpana w promieniach słońca Warszawa, była jeszcze piękniejsza. Dzieci, choć zmęczone, chętnie się również przejechały metrem.

Kolejny dzień upłynął uczniom na zwiedzaniu Centrum Nauki „Kopernik”. Tam, oglądali najnowsze zdobycze techniki, mogli dotknąć wszystkich maszyn, eksperymentować, doświadczać – bo taka nauka jest przecież najbardziej efektywna.

Niestety, to co dobre, szybko się kończy. Dzień szybko mijał i trzeba było wracać do domu. W drodze powrotnej dzieci wstąpiły do Żelazowej Woli, by zobaczyć miejsce, z którego wywodził się nasz najwybitniejszy pianista i kompozytor  - Fryderyk Chopin.

Zmęczeni, ale szczęśliwi drugoklasiści, wrócili do domu.

Ta wycieczka z pewnością była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, możliwością zobaczenia stolicy Polski, jak i sprawdzianem samodzielności, który dzieci oczywiście zdały na szóstkę.

 
INFORMACJA

Ogłoszenie

Próby przed apelem z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbędą się w dniach:

- 29. 08. 2017r. (wtorek) – o godz. 10.00

- 30. 08. 2017r. (środa) – o godz. 10.00

- 31. 08. 2017r. (czwartek) – o godz. 10.00

Wszystkich uczniów występujących podczas apelu oraz należących do chóru szkolnego prosimy o obowiązkowe przybycie.

Dziękujemy!

 
KONKURS

Piątka dla Gazety

2 czerwca 2016r.  w  Zespole Szkół Publicznych w Rozdrażewie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Piątka dla Gazety”. Konkurs trwał kilka miesięcy i polegał na przesyłaniu do redakcji „Gazety Krotoszyńskiej” kuponów z potwierdzonymi przez nauczyciela dobrymi ocenami. Z naszej szkoły najwięcej kuponów dostarczyła Małgorzata Pluta z klasy Ia, która otrzymała indywidualną nagrodę. Wyróżnienie dla najaktywniejszego nauczyciela przyznano również pani Beacie Chojnickiej.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w akcji w przyszłym roku szkolnym.

 
INFORMACJA

 
ZDROWIE

HASŁO OGŁOSZONE PRZEZ ŚWIATOWĄ ORGANIZACJĘ ZDROWIA (WHO) NA ROK 2016 BRZMI:

„POKONAJ CUKRZYCĘ!”

Światowy Dzień Zdrowia 2016 - Pokonaj cukrzycę!

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Dlatego WHO podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia - 7 kwietnia 2016 r. Organizując wydarzenia związane ze Światowym Dniem Zdrowia 2016, WHO pragnie:

  • doprowadzić do zwiększenia wiedzy o rosnącym rozpowszechnieniu cukrzycy, ogromnym obciążeniu tą chorobą i jej poważnych następstwach, zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach;
  • spowodować podjęcie konkretnych, skutecznych i ekonomicznych działań w walce z chorobą, które będą obejmować zarówno profilaktykę, jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi na cukrzycę;
  • ogłosić pierwszy światowy raport o cukrzycy opisujący obciążenie chorobą  i jej skutki oraz wzywający do wzmocnienia systemów ochrony zdrowia w celu zapewnienia lepszego nadzoru i profilaktyki cukrzycy oraz skuteczniejszego leczenia chorych.

Warto odnotować, że świat dokonał istotnego kroku w walce z epidemią cukrzycy, przyjmując jako cel zmniejszenie o jedną trzecią liczby zgonów z powodu chorób niezakaźnych, w tym cukrzycy, do 2030 r. w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju. W związku z tym WHO wspiera państwa  wdrażające polityki mające na celu zmniejszenie oddziaływania chorób niezakaźnych, w tym cukrzycy, nowotworów, chorób układu krążenia i płuc.

Informacje ogólne Niemal 350 mln. osób na całym świecie cierpi na cukrzycę - chorobę przewlekłą, do której dochodzi, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać własnej insuliny w procesie metabolizmu cukrów pochodzących ze spożywanej żywności. Insulina to hormon regulujący poziom cukru we krwi, będącego źródłem energii potrzebnej nam do życia. Jeżeli glukoza nie może przeniknąć do komórek organizmu, w których jest spalana jako energia i pozostaje w krwiobiegu, jej stężenie może wzrastać do szkodliwego poziomu.

Rozróżniamy dwa główne typy choroby. Osoby cierpiące na cukrzycę typu 1 na ogół w ogóle nie wytwarzają własnej insuliny i dlatego, aby przeżyć, muszą przyjmować insulinę w formie iniekcji. Chorzy na cukrzycę typu 2, którzy stanowią około 90% wszystkich przypadków zachorowań, najczęściej wytwarzają własną insulinę, ale w niewystarczającej ilości lub ich organizm nie jest w stanie jej właściwie wykorzystywać. Osoby chore na cukrzycę typu 2 na ogół mają nadwagę i prowadzą siedzący tryb życia.

Długotrwale utrzymujący się we krwi wysoki poziom glukozy powoduje uszkodzenie narządów wewnętrznych i może być przyczyną ataku serca, udaru mózgu, niewydolności nerek, impotencji oraz zakażeń prowadzących do amputacji kończyn.

Przy zastosowaniu właściwego leczenia wpływ cukrzycy na życie chorego można zminimalizować. Nawet osoby cierpiące na cukrzycę typu 1 mogą cieszyć się długim życiem w zdrowiu, jeżeli będą ściśle kontrolować poziom cukru we krwi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 55
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT