SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
KONKURS

PODSUMOWANIE KONKURSU

Stowarzyszenie „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wlkp.- Bellheim” zorganizowało konkurs plastyczny z okazji 35-lecia przyjaźni i współpracy mieszkańców Koźmina Wielkopolskiego i Bellheim. Dzieci z różnych szkół wykonywały prace związane z tym wydarzeniem. Spośród 70 prac Komisja wybrała dziewięć najlepszych, po trzy z każdej grupy wiekowej (klasy I-III, IV-VI i gimnazjum). Dodatkowo pięć osób zostało wyróżnionych. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 21 maja 2016 roku w Sali Sesyjnej UMiG. Dyplomy oraz „tajemnicze koperty” wręczali Burmistrzowie oraz założyciele Stowarzyszenia i goście z Niemiec. Z naszej szkoły zwycięzcami zostali Igor Młynarski z kl.Ia oraz Julia Miedzińska z kl. VI b, natomiast Jan Praczyk z kl. V a został wyróżniony. A co było nagrodą….. domyślcie się sami.

Julia Miedzińska kl VI b

 
INFORMACJA

Informacja

Przypominamy, że dni 1 – 3 maja 2017 r.

dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 
SKO

Konkurs matematyczny „Łamigłówka z blogiem SKO”

II edycja

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Szkolnego Konkursu Matematycznego

pt. „Łamigłówka z blogiem SKO”

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań/talentów matematycznych oraz promocja oszczędzania poprzez blogowanie

Konkurs potrwa od 23 do 29 maja 2016 roku

Codziennie /przez 7 dni/ wejdź na bloga znajdującego się na stronie www.szkolneblogi.pl

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/blog-vi-a-szkoly-podstawowej-nr-1-im.-strajku-dzieci-kozminskich-1906-1907-w-kozminie-wlkp

i rozwiąż zadanie/łamigłówkę matematyczną

O szczegóły pytaj wychowawcę lub organizatorów konkursu:

p. Annę Wybierałę (opiekuna SKO)

p. Jacka Zawodnego (opiekuna bloga)

 
ZMIANA PLANU

ZMIANA PLANU

od 4 maja 2017 r. dla klas IIa, IVa, IVb, Va i Vb

Plan lekcji klasy IIa

Plan lekcji klasy IVa

Plan lekcji klasy IVb

Plan lekcji klasy Va

Plan lekcji klasy Vb


 
KONKURS MATEMATYCZNY

XIII Gminny Konkurs Matematyczny pt. "Matematyczny Czar Par"

dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

23 maja 2016 roku dwunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIII edycji Gminnego Konkursu Matematycznego pt. "Matematyczny Czar Par", który odbył się w szkole podstawowej w Starej Obrze. Uczniowie w parach rozwiązywali 4 zadania: krzyżówkę z hasłem, działania na liczbach, zadanie logiczne oraz sudoku. Z dziewięciu miejsc na podium nasi uczniowie zajęli trzy z nich:

I miejsce

Zuzanna Przybyłka (kl.IVa)

Michał Chałupniczak (kl.IVa)

III miejsce

Weronika Zawodna (kl.IVb)

Michał Kieliba (kl.IVb)

II miejsce

Kinga Szymura (kl.Vb)

Bartosz Plewiński (kl.Vb)

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
WIELKANOC

NIEZWYKŁA WIZYTA

W środę, przed Świętami Wielkanocnymi Szkoła Podstawowa Nr 1 przybrała wyjątkowy świąteczno - wielkanocny klimat. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Rozdrażewa zaprezentowało w starodawnej, wiejskiej scenerii przedstawienie, ukazujące zwyczaje wielkanocne oraz "wielkanocny stół", który zdobiła święconka. Po prezentacji i scenkach przyszedł czas na niespodziankę, którą były niezwykle tańce zaprezentowane przez kobiety z" Wsi z jajem". Tańce spotkały się nie tylko z gromkimi brawami ale i z bisami.

Kobiety ze Stowarzyszenia pozostawiły niezapomniane wrażenia. Mamy nadzieje, że jeszcze się spotkamy, a więc do zobaczenia.

 

 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Gminny Turnieju Piłki Nożnej

W dniu 20 maja 2016 uczennice naszej szkoły brały udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej. Po zaciętej walce drużyna zdobyła komplet punktów i I miejsce. Gratulacje dziewczyny!

Skład drużyny: Wiktoria Antkowiak, Agnieszka Plewińska, Anna Wojciechowska, Weronika Czajka, Agnieszka Kieliba Natalia Juskowiak, Julia Urna.


 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Eliminacje szkolne do

I Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego „The Smart Heads” dla uczniów klas II – III

odbędą się w dn. 24 kwietnia 2017 r. o godz. 11.40


Regulamin Konkursu

Zakres materiału

 
KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE

MAMY LAUREATÓW XX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

11 maja 2016r. w czterech wielkopolskich szkołach odbył się etap wojewódzki XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Komisja konkursowa po eliminacjach szkolnych, powiatowych- 421 uczestników, rejonowych  zakwalifikowała do zmagań wojewódzkich  298 finalistów. Zaszczytne miano laureata otrzymało 124 uczniów .

Wśród laureatów znaleźli się również nasi uczniowie :Bezbłędnie test rozwiązali : Maurycy Skowroński – klasa VIb  i Agnieszka Kieliba –klasa VI b zajmując pierwsze miejsca. Jeden błąd popełnił Jan Maćków –klasa VIa i zmagania konkursowe zakończył na drugim miejscu.

Maurycy, Agnieszka i Jasiek musieli wykazać się bardzo dużą  wiedzą na temat:  losów powstania wielkopolskiego, okoliczności przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I,  bohaterów hymnu narodowego i ich związku z Wielkopolską, zabytków renesansowych Wielkopolski oraz życia i działalności zakonników na wielkopolskiej ziemi.

Do konkursu uczniowie przygotowali się pod czujnym okiem pani Janiny Sierszuły i pani Marzeny Adamkiewicz .

Uczniowie są nie tylko chlubą nasze szkoły  ale i całego powiatu, gdyż jako jedyni reprezentanci powiatu krotoszyńskiego w dniu 17 czerwca 2016r. w Swarzędzu  wezmą udział  w uroczystości zakończenia konkursu połączonej z wręczeniem nagród .

 
PROJEKT

Projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki – PROGRAM SZKOLNY KLUB SPORTOWY 2017

Od stycznia 2017 roku realizowany jest w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim Program „Szkolny Klub Sportowy 2017” przy wsparciu Gminy Koźmin Wielkopolski.

Jest on skierowany dla uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Cele programu:

stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;

-poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;

-promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;

-zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;

-stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;

-tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;

-optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;

-promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;

-wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

W programie bierze udział 20 dzieci uczestniczących 2 razy w tygodniu w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program – Koźmiński program nauki gry w unihokeja „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa”, którego autorem jest nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor unihokeja Jacek Zawodny.

Dzieci zaprezentowały zdobyte umiejętności podczas III Konferencji metodycznej wychowania fizycznego „Unihokej w szkole i klubie – ćwiczenia i zabawy w nauczaniu techniki gry w unihokeja”, która odbyła się w dniu 21 marca w Szkole Podstawowej Nr 1
w Koźminie Wlkp. Jej organizatorami byli: Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie i Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 54
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT