SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
RADOSNY UŚMIECH

RADOSNY UŚMIECH - RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ

,,Szczotka, pasta…” I piękny, zdrowy uśmiech.

Jak należy dbać o zęby i je szczotkować uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się podczas spotkań z pielęgniarką szkolną. Otrzymane szczoteczki i pasty pomogą im w praktyce wykorzystać poznane metody.


 
KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

 

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA


W roku szkolnym 2012/2013 Pierwszoklasiści naszej szkoły przystąpili do programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do dzieci rozpoczynających naukę w szkole.  Wpisuje się on w szczytną inicjatywę przekazania dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Program przygotowany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

 

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Dzięki tej akcji udaje nam się wspólnie zapewniać naszym dzieciom bezpieczeństwo. Program edukacyjny ,,Klub Bezpiecznego Puchatka” w naszej szkole realizowali uczniowie klasy Ia i Ib pod opieką wychowawczyń: Beaty Chojnickiej i Grażyny Leśniak.

 

W oparciu o otrzymane od organizatora materiały prowadzone były zajęcia profilaktyczne w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Klub Bezpiecznego Puchatka dotarł również do rodziców Pierwszoklasistów, którzy otrzymywali broszury informacyjne z poradami, dotyczącymi bezpieczeństwa ich dzieci. Po zakończeniu działań, szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem "Klubu Bezpiecznego Puchatka". Cieszymy się z otrzymanego zaszczytu!

 

 
MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY

MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY

Program skierowany do dzieci jak i rodziców. Uczy jak prawidłowo odżywiać , dbać o zęby, ochraniać wzrok dziecka , zapewnić bezpieczeństwo.

 
BĄDŹMY ZDROWI

 

 

BĄDŹMY ZDROWI –WIEMY, WIĘC DZIAŁAMY

Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu opracowali projekt informacyjno – edukacyjny „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”, dofinansowany ze środków finansowych Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię.

Cel ogólny Projektu to poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce przez zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży narażonych na nadwagę, otyłość i choroby dietozależne na terenie województwa wielkopolskiego.

 
KOCHAJ OJCZYZNĘ, BĄDŹ DOBRY JAK CHLEB

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim po raz pierwszy przyłączyli się do akcji. „Tydzień Chleba Na Zakwasie”. W jego organizację zostali zaangażowani nauczyciele, uczniowie oraz osoby ze środowiska lokalnego. Wszystkie kroki podjęte podczas "Tygodnia Chleba Na Zakwasie" zostały ustalone wcześniej przez działający w naszej szkole  Zespół Promocji Zdrowia. Zespół ten podjął inicjatywę przeprowadzenia projektu edukacyjnego pt. "Od ziarenka do bochenka", który jednogłośnie został zatwierdzony przez członków Rady Pedagogicznej. Zaplanowane działania podzielono na kilka etapów:

  • Dzień Patrona Szkoły połączony z wystawą, promocją i degustacją naturalnego chleba żytniego. Wydarzenie to przyciągnęło wielu widzów, swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście - Jego Ekscelencja Bp Teofil Wilski, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Wawrzyńca ks. Zygmunt Lewandowski, p. burmistrz Maciej Bratborski. Akcję wspierały miejscowe piekarnie.
  • "Jak jesz, tak się czujesz" - pogadanki z uczniami na temat chleba i jego wartości odżywczych.
  • Konkurs plastyczno-techniczny dla klas I-VI  pt. ,,Piekarczyk, piekareczka, młynarczyk, młynareczka-postać stojąca”. Zadaniem uczniów było wykonanie  postaci - stojących - z dowolnego materiału z wyjątkiem chleba. Wystawa prac w szkole.
  • Konkurs recytatorski - proza i poezja - o tematyce związanej z chlebem dla klas II-IV
  • Lekcja muzealna pt. "Chleb, od ziarenka do bochenka". Wycieczka klas Ia, Ib do Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczka w Krotoszynie. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią chleba w Polsce, z przysłowia­mi i wierszami, których przewodnim tematem jest chleb.

Jak szkoła szczycąca się mianem Szkoła Promująca Zdrowie (certyfikat uzyskaliśmy w listopadzie 2009 roku) jesteśmy otwarci na wszelkie działania zmierzające do poprawy sytuacji zdrowotnej naszych uczniów. Wszystkie działania miały na celu dostarczenie jak najwięcej informacji o zdrowym sposobie odżywiania, przypomnienie dawnych tradycji związanych z wypiekiem chleba oraz poszanowaniu tra­dycji, a co za tym idzie szacunku do chleba. Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko społeczności szkolnej, ale i lokalnej.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 14
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT