SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
MLEKO DLA SZKÓŁ

MLEKO DLA SZKÓŁ

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny dzieciaki z naszej szkoły korzystają z darmowego mleka białego i kupna mleka czekoladowego. Smaczne!

 
RADOSNY UŚMIECH

RADOSNY UŚMIECH - RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ

,,Szczotka, pasta…” I piękny, zdrowy uśmiech.

Jak należy dbać o zęby i je szczotkować uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się podczas spotkań z pielęgniarką szkolną. Otrzymane szczoteczki i pasty pomogą im w praktyce wykorzystać poznane metody.


 
KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

 

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA


W roku szkolnym 2012/2013 Pierwszoklasiści naszej szkoły przystąpili do programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do dzieci rozpoczynających naukę w szkole.  Wpisuje się on w szczytną inicjatywę przekazania dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Program przygotowany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

 

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Dzięki tej akcji udaje nam się wspólnie zapewniać naszym dzieciom bezpieczeństwo. Program edukacyjny ,,Klub Bezpiecznego Puchatka” w naszej szkole realizowali uczniowie klasy Ia i Ib pod opieką wychowawczyń: Beaty Chojnickiej i Grażyny Leśniak.

 

W oparciu o otrzymane od organizatora materiały prowadzone były zajęcia profilaktyczne w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Klub Bezpiecznego Puchatka dotarł również do rodziców Pierwszoklasistów, którzy otrzymywali broszury informacyjne z poradami, dotyczącymi bezpieczeństwa ich dzieci. Po zakończeniu działań, szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem "Klubu Bezpiecznego Puchatka". Cieszymy się z otrzymanego zaszczytu!

 

 
MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY

MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY

Program skierowany do dzieci jak i rodziców. Uczy jak prawidłowo odżywiać , dbać o zęby, ochraniać wzrok dziecka , zapewnić bezpieczeństwo.

 
BĄDŹMY ZDROWI

 

 

BĄDŹMY ZDROWI –WIEMY, WIĘC DZIAŁAMY

Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu opracowali projekt informacyjno – edukacyjny „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”, dofinansowany ze środków finansowych Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię.

Cel ogólny Projektu to poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce przez zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży narażonych na nadwagę, otyłość i choroby dietozależne na terenie województwa wielkopolskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 14
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT