SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
SPORT

UNIHOKEJ

Turniej unihokeja dziewcząt i chłopców na podsumowanie zmagań sportowych
w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 24 maja 2017r. drużyny dziewcząt i chłopców wystąpiły w Chwaliszewie w turnieju unihokeja zorganizowanym dla najlepszych drużyn w powiecie krotoszyńskim. Wśród nich znalazły się zawodniczki i zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. Turniej był podsumowaniem  zmagań sportowych w roku szkolnym 2016/2017.

Po raz kolejny bardzo dobrze spisały się drużyny „koźmińskiej jedynki”. Dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy II miejsce. Podczas turnieju wyróżniono najlepszych zawodników, wśród których znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1: Oliwia Mrówczyńska, Julia Urna, Jeremiasz Grzesiak i Marcin Wosiński.

Trenerem drużyn unihokeja dziewcząt chłopców jest nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor unihokej Jacek Zawodny

Warto dodać, że od stycznia 2017 roku realizowany jest w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim Program „Szkolny Klub Sportowy 2017” przy wsparciu Gminy Koźmin Wielkopolski. W programie bierze udział 20 dzieci uczestniczących 2 razy w tygodniu w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program – Koźmiński program nauki gry w unihokeja „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa”, którego autorem jest Jacek Zawodny. Dzieci podczas tych zajęć doskonalą swoje umiejętności i wyjeżdżają na turnieje, godnie reprezentując szkołę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej unihokeja dziewcząt i chłopców w Chwaliszewie

I  miejsce - dziewczynki, II miejsce - chłopcy


 
MAM TALENT

"MAM TALENT"

W sobotę, 27 maja b.r. w miejscowym kinie Mieszko,  odbył się przegląd talentów w konkursie „Mam talent”. Oczywiście nie mogło zabraknąć utalentowanych uczniów Jedynki. Udział w konkursie wzięli: Aleksandra Król – pianino, Julia Jędrzejak- piosenka, a także  koło taneczne, prezentując się w tańcu: Oliwia Kołaczkowska , Julia Pluta, Julia Urna, Maria Półrolniczak, Oliwia Mrówczyńska i Julia Chojnicka. Wszystkie dziewczyny zaprezentowały się wzorowo choć tylko Oli Król udało się stanąć na podium. Wszystkim talentom Jedynki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

 
KONKURS PLASTYCZNY

25 LAT PSP – konkurs plastyczny

18 maja 2017 roku, na placu Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród powiatowego etapu XIX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Wręczenia nagród dokonał Starosta Krotoszyński Pan Stanisław Szczotka z Komendantem Powiatowym bryg. Jackiem Strużyńskim.

Tegoroczna edycja poświęcona była tematyce bezpieczeństwa, a w szczególności dotyczyła kształtowania prawidłowego postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Ponadto celem konkursu było ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Martyna Golińska, ucz. kl. V b
(opiekun Małgorzata Lewandowicz).

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości dzieci i młodzież mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem pożarniczym oraz specyfiką służby strażaków.

 
NIEZWYKŁY GOŚĆ

"NIEZWYKŁY GOŚĆ”

Od kilku dni do klasy IIb -sala nr 18- przybył niezwykły gość… Jest nim gołębica, która uwiała gniazdo, złożyła i wysiaduje jajka w klasowym karmniku. Często  się z nami ,,uczy”. Obserwuje, patrzy uważnie i opuszcza gniazdo tylko  wtedy, gdy jest głodna. A my nie możemy doczekać się jej dzieci!

Zapraszamy wszystkich chętnych! Popatrzcie!!!

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista”

 
KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE

XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

15 maja br. w odbył się Finał Wojewódzkiego XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 299 laureatów eliminacji rejonowych wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością historii  i geografii naszego regionu.

Czworo reprezentantów naszej szkoły rozwiązywało zadania testu konkursowego w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach. Julia Mączka (V b) i Patryk Kląskała (IV b) zostali finalistami konkursu.

Laureatami konkursu zostali Antoni Praczyk (IV a) – I miejsce i Jan Praczyk (VI a) – III miejsce.

Zwycięzcom i finalistom gratulujemy wytrwałości i determinacji w dążeniu do celu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 107
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT