SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
SZKOLNY DZIEŃ DZIECKA

FOTORELACJA ZE SZKOLNEGO DNIA DZIECKA


 
NIEBYWAŁY SUKCES

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 26 maja 2017 roku, w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów wojewódzkich, odbywających się w roku szkolnym 2016/2017. Warto wspomnieć, że do etapów szkolnych konkursów zgłosiło się 32 700 uczniów z placówek województwa wielkopolskiego. Po pokonaniu trzech trudnych etapów, laureatami zostało 190 uczniów, w tym 64 z j.angielskiego, 54 z j.polskiego, 49 z przyrody i 23 z matematyki. Wśród zwycięskiej pięćdziesiątki czwórki z języka polskiego znalazła się uczennica naszej szkoły –

Marianna Bączyk z klasy VI a

która w etapie wojewódzkim konkursu zdobyła 39/40 punktów. Po krótkim koncercie uczniów szkoły muzycznej, laureaci wraz z naszą reprezentantką otrzymali nagrody i zaświadczenia. Na uwagę zasługuje fakt, iż wspomniany dokument daje Mariannie prawo wyboru jakiejkolwiek szkoły ponadpodstawowej wraz ze stuprocentową gwarancją przyjęcia do placówki oraz, co najważniejsze zwalnia uczennicę z pisania egzaminu kończącego VIII klasę z języka polskiego. Gratulujemy!!!

 
KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY „PALIĆ, NIE PALIĆ – OTO JEST PYTANIE”

Uczeń naszej szkoły Michał Kieliba zajął III miejsce w powiatowym konkursie „Palić, nie palić – oto jest pytanie” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu i Wielkopolskie Centrum Onkologii przy współpracy z Państwowym Inspektorem Sanitarnym w Krotoszynie.

Zadaniem konkursowym było wykonanie rebusu z hasłem promującym niepalenie.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów o negatywnych skutkach palenia tytoniu, promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 
WYCIECZKA

WYCIECZKA DO TORUNIA

W środę 31 maja 2017 r uczniowie klasy II c i III c wraz z rodzicami i opiekunami pojechali na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był o 5.00 rano i mimo wczesnej pory wszyscy stawili się punktualnie. Przed nami była długa droga i bardzo ciekawy program zwiedzania. Już o godzinie 9.00 byliśmy w Toruniu i zwiedzaliśmy Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy w którym mogliśmy eksperymentować, poprzez zabawę zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. Rejs po królowej polskich rzek Wiśle, był też niezapomnianą przygodą. Po smacznym obiedzie wybraliśmy się na spacer po ulicach Torunia, który wiódł od Krzywej Wież poprzez Rynek Staromiejski, mury obronne, bramy, baszty. Widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik Flisaka, dom w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Szliśmy Piernikową Aleją Gwiazd. Byliśmy także w Planetarium – Geodium. Był też czas na zakup pamiątek. Na koniec odwiedziliśmy Fort IV w którym braliśmy udział w warsztatach piernikowych W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda. Pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domu.

Tekst: Hanna Szymura

Fotografia: Hanna Szymura i Agnieszka Maryniak

 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

XIII Miejsko-Gminy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

W dniu 22 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się  XIII Miejsko-Gminy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych.

Jego celem było rozwijanie i doskonalenie sprawności językowych oraz poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs składał się z części testowej obejmujący znajomość słownictwa, gramatyki i wiadomości kulturowo – krajoznawczych oraz rozumienie tekstu czytanego.

Wzięli w nim udział uczniowie klas V i VI ze szkół w Borzęcicach, Borzęciczkach, SP Nr 1 oraz SP Nr 3 w Koźminie Wlkp. Z naszej placówki udział brali: Marianna Bączyk, Weronika Zawodna, Nadia Klicińska oraz Eryk Włoszczyński wraz z opiekunem Mileną Gorzelanną. Uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca.

W kategorii klas V:

I miejsce - Zofia Gryska (SP Nr 3)

II miejsce – Weronika Zawodna (SP Nr 1)

III miejsce – Patrycja Kowal  (SP Borzęcice)

W kategorii klas VI:

I miejsce - Marianna Bączyk (SP Nr 1)

II miejsce – Jan Ulka (SP Nr 3)

III miejsce – Eryk Włoszczyński (SP Nr 1)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 107
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT