SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
UNIHOKEJ

PROJEKT UNIHOKEJ

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Koźminie Wlkp. realizuje zadanie publiczne „Propagowanie unihokeja wśród mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wielkopolski”

W ramach projektu „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa” realizowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. Udział w projekcie jest bezpłatny i bierze w nim udział 54 dzieci.

W czerwcu były prowadzone też zajęcia dla dzieci z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” na boisku Orlik. W lipcu treningi odbywały się również podczas obozu sportowo-rekreacyjnego, który UKS „Jedynka” i Stowarzyszenie „Wspólnie dla Koźmina” zorganizowały po raz drugi na Ziemi Leszczyńskiej. Zajęcia w ramach projektu trwają już od kwietnia, a ich zakończenie planowane jest jesienią, kiedy to odbędzie się turniej unihokeja. Dotacja przeznaczona na współfinansowanie zadania pochodzi z budżetu gminy Koźmin Wielkopolski.

Działania na rzecz rozwoju unihokeja zauważył również Zarząd Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu, który złożył podziękowanie Jackowi Zawodnemu „za zaangażowanie w działania służące upowszechnianiu unihokeja w Wielkopolsce”.

Osobą prowadzącą zajęcia jest nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor unihokeja Jacek Zawodny.

Tekst i fot.: UKS „Jedynka”

 

Więcej…
 
ZEBRANIA Z RODZICAMI

PLANOWANE TERMINY SPOTKAŃ Z RODZICAMI

9 września 2014 r. odbędą się zabrania z rodzicami według następującego harmonogramu:

godz. 1600 rodzice uczniów klas IV; prelekcja nt.: „Moje dziecko idzie do klasy IV”. Spotkanie poprowadzi Pani Lidia Wasielak pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie; sala nr 8

godz. 1630 zebranie z rodzicami uczniów klas I-III oraz oddziału „0”

godz. 1700 zebranie z rodzicami uczniów klas V-VI

godz. 1800 zebranie przedstawicieli rodziców w sali nr 4; wybór nowej Rady Rodziców

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

PODRĘCZNIK MEN JUŻ W RĘKACH UCZNIÓW Z JEDYNKI

Ponownie zabrzmiał szkolny dzwonek w Koźmińskiej Jedynce,

zapraszając w swe progi wypoczęte po wakacjach dzieci.

Oficjalna inauguracja rozpoczęła kolejny rok wytężonej pracy. Zebranych uczniów wraz z rodzicami powitała dyrektor placówki Bożena Kulka, żywiąc nadzieję, iż nowy rok szkolny, choć trudny, będzie obfitował w jak najwięcej szczęśliwych wydarzeń.

Nowością jest fakt, że do klas pierwszych, już obowiązkowo, pójdą dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. Nieco stremowani, ale podekscytowani, odebrali podręczniki do klasy 1, tak, jak ich pozostali koledzy, którzy rozpoczynają swą przygodę ze szkołą.

Po krótkim przemówieniu rozpoczęła się część artystyczna. Wierszem, piosenką i tańcem uczniowie pokazali, iż w Jedynce nikt nie będzie się nudzić, a szkoła jest  otwarta i przyjazna dla wszystkich. Nie zabrakło też akcentu patriotycznego. Dzieci pamiętały o tych, którym 75 lat temu nie było dane rozpocząć nauki. Na zakończenie, przecięcia wstęgi symbolizującego rozpoczęcie roku dokonali: dyrektor szkoły Bożena Kulka, wicedyrektor Małgorzata Lewandowicz, Przewodniczący Rady Miasta Justyn Zaradniak oraz przewodniczący szkoły Marceli Skowroński.

Po zakończonym apelu uczniowie udali się do klas na krótkie spotkanie organizacyjne, by później wziąć udział we Mszy Św.

 
PRZYJAZNA JEDYNKA

Dni adaptacyjne w Jedynce

Nauczycielki z SP Nr 1 już w poprzednim roku szkolnym wielokrotnie wychodziły ku potrzebom milusińskich

z przedszkola „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp. zapraszając dzieci w swe gościnne progi.

Chcąc pokazać, iż Jedynka jako miejsce ich dalszej edukacji, jest szkołą przyjazną i przede wszystkim bezpieczną, organizowały dla nich wiele imprez, przedstawień i warsztatów. Odbyły się m.in.: przedstawienie „Nie płacz, Smoku”, warsztaty prowadzone Metodą Klanzy, Drzwi Otwarte. Tym razem przyszła pora na ostatni element „zaprzyjaźniania się” ze szkołą, czyli dni adaptacyjne. W ostatnim tygodniu sierpnia, pod czujnym okiem nauczycielek klas pierwszych i pedagoga, dzieci zapoznawały się z placówką. Był czas na zwiedzanie szkoły, gry integracyjne w salach i na placu zabaw, warsztaty plastyczne. Dzieci uczyły się nowych piosenek, brały udział w zawodach sportowych i aerobiku. Pod okiem wykwalifikowanej kadry poznawały także kroki taneczne, by móc zaprezentować swe umiejętności podczas finałowej dyskoteki. Zmęczone ciągłymi wyzwaniami, mogły odpocząć oglądając film animowany.  To, co dobre, szybko się kończy. Cieszy jednak fakt, iż dzieci i ich rodzice byli zadowoleni z tej inicjatywy podjętej przez placówkę. Bowiem tego typu zajęcia są niezmiernie ważne, szczególnie dla małego dziecka, które ma wiele obaw w związku z przyjściem do nowej szkoły czy przedszkola.

Więcej…
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

godz. 8.00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015,

godz. 9.30 – Msza św. w Kościele Św. Wawrzyńca

godz. 10.30 – odjazd autobusów szkolnych spod kościoła

Opiekunowie:

Kaniew - Czarny Sad - B. Chojnicka

Orla - Cegielnia - M. Adamkiewicz

Staniew - J. Kryś

W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 następna > ostatnia >>

Strona 106 z 107
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT