SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
WIZYTA W BIBLIOTECE

Wizyta w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski

Na zaproszenie pani dyrektor Elżbiety Rychlik dzieci z oddziałów zerowych w dniu 4 grudnia udały się do  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

Panie bibliotekarki serdecznie powitały dzieci na spotkaniu Bożonarodzeniowym. Maluchy wysłuchały świątecznych wierszy, poznały tradycje i obrzędy świat. Chętnie śpiewały znane im kolędy i pastorałki oraz opowiadały o tradycjach bożonarodzeniowych kultywowanych w ich domach. Były także zagadki związane z tradycjami świątecznymi, życzenia „Wesołych Świąt” i słodki poczęstunek.

 
WIZYTA W PKO

2 grudnia oddziały zerowe udały się z wychowawczyniami do Koźmińskiego banku PKO.

Pracownice banku opowiedziały  dzieciom o swojej pracy oraz o sposobie tworzenia kont Szkolnej Kasy Oszczędności. Maluchy miały możliwość wcielenia się w role pracowników banku i zaznajomienia ze sposobem inwestowania swoich pieniędzy w SKO. Na zakończenie wizyty dzieciom wręczono drobne upominki.

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Dzień Pluszowego Misia”

Dzień ten był szczególny, pełen niespodzianek, zabaw i emocji a przede wszystkim upłynął na przytulaniu swoich ulubionych pluszaków, które nigdy nie zawodzą i w każdym smutku pocieszą. W poniedziałek tj. 25 listopada 2013r "Zeróweczki" z Jedynki przyszły do swoich sal wraz ze swoimi pluszowymi miśkami, gdyż brały udział w Światowym Dniu Pluszowego Misia.

 
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

Wycieczka do wytwórni bombek „Lotos”w Koźminie Wlkp.

Dzieci z Oddziałów Zerowych SP Nr1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp., już wiedzą w jaki sposób produkowane są bombki na choinkę o różnym rodzaju, kształcie i kolorze. Dowiedziały się tego na wycieczce do wytwórni bombek „Lotos” w Koźminie Wlkp., którą odwiedziły 22 listopada b.r.

Na zakończenie wyprawy, zerówkowicze miały możliwość zakupienia świątecznych ozdób.

 
WIZYTA NA BASENIE

21 listopada bieżącego roku odbyła się niesamowicie atrakcyjna wycieczka oddziałów zerowych na basen kryty do Pleszewa. Dzieci pod czujnym okiem opiekunów: Doroty Bielawnej, Agnieszki Maryniak i nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Zawodnego oraz trzech ratowników i instruktora pływania przeżyły niesamowitą przygodę z wodą.

Instruktor pływania przez zabawę uczył bezpiecznego przebywania w wodzie. Ratownicy cały czas bacznie przyglądali się dzieciom a opiekunowie pomagali dbać o bezpieczeństwo.

Zabawom pod parasolem wodnym i zjeżdżalni nie było końca. Nikt też nie ominął jacuzzi, z której każdy wyszedł wymasowany i zrelaksowany. Dzieci okazały się wzorową grupą, gdyż nawet pracownicy nowo wybudowanego obiektu potwierdzili, że tak zdyscyplinowanych pociech jeszcze nie widzieli. Herbatka i pyszne śniadanko po takiej rekreacji smakowało wybornie. Wszystkim było żal wracać do domu choć uśmiechy nie schodziły z zadowolonych twarzy. 5-cio i 6-cio latki stwierdziły, że basen chcą odwiedzić ponownie.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT