Hour of Code 2019

Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. W bieżącym roku Tydzień Edukacji Informatycznej odbywał się 9-15 grudnia, odbywa się on co roku dla uhonorowania pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906.

Godzina kodowania w III b

Godzina Kodowania (Hour of Code) to globalna inicjatywa docierająca do dziesiątek milionów uczniów w ponad 180 krajach. Każdy, gdziekolwiek, może zorganizować wydarzenie Godziny Kodowania. Uczniowie klasy III b wzięli udział w tym wydarzeniu. Spośród wielu aktywności informatycznych, uczniowie wybrali Potańcówkę, aby podzielić się ze znajomymi swoimi umiejętnościami, a także wspólnie bawić się przy opracowanych układach tanecznych. Każdy uczeń otrzymał certyfikat potwierdzający udział w tym projekcie.

To była ciekawa lekcja programowania i wspaniała zabawa.

Godzina kodowania w IV – VIII

EU Code Week 2019

Klasy trzecie oraz klasy IV – VIII brały udział w zdarzeniach w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania

Tydzień kodowania w III a

Klasa III a bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week 2019.

Pierwsze zaplanowane zdarzenie – kodowanie z użyciem klocków LEGO. Zabawa była świetna!

W ramach drugiego zdarzenia klasa III a kodowała w języku Scratch Junior. Uczniowie tworzyli historyjkę obrazkową.

Tydzień kodowania w III b

Tydzień kodowania w IV – VIII

Kodowanie ze Scottie Go!

Kodowanie bez komputera

EU Code Week 2018

W dniach 6–21 października 2018 roku obchodzimy EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych innowacji.

Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji.