wyniki konkursu

Nareszcie razem!

Uczniowie kl. 3 b na placu zabaw


Światowy Dzień Zdrowia

Zdrowe odżywianie

Uczniowie kl. 3 b wykonywali pyszne pasty z jajek lub dowolnej ryby.

 Mniam, mniam… SMACZNE….


GIS

Nagrodzone i wyróżnione prace uczniów

z konkursu plastyczno-zdrowotnego

„Dbasz o siebie – dbasz o innych”,,Jak sobie radzę w czasie pandemii?”

Konkurs plastyczno – zdrowotny

Przed uczniami było trudne zdanie. Pokazać jak  radzą  sobie w tej niecodziennej rzeczywistości. Popatrzcie!

1. Praca – Bartosz N.- kl. V b

2. Praca- Kasia B. –kl. I b

3. Praca – Amelia B- kl. V b

4. Praca- Kacper W. kl. II b

5. Praca- Iga J. –kl. I I b

6. Praca – Kamil K. –kl. II b

7. Praca- Jeremiasz T. – kl. II b

8. Praca – Aleksandra K. – kl. V b

9. Praca – Tadeusz P.- kl. II b

10. Praca- Natalia K. kl. II b

 
Zwycięzców konkursu poznamy w poniedziałek tj. 22.06.2020 r.Podczas zajęć lekcyjnych klasa III a przygotowała pyszne, jesienne sałatki. Było smacznie i zdrowo!

W związku z ogólnopolską kampanią – Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia klasa III b przygotowała kanapki na drugie śniadanie.

Klasa IV a przygotowała pyszne, zdrowe kanapki i równie smaczne, zdrowe sałatki owocowe.
KANAPKOWY RAJ DRUGOKLASISTÓW


SPORT  TO ZDROWIE!

W naszej klasie tj. II b uwielbiamy ruch. Jeszcze niedawno przy pięknej pogodzie tak bawiliśmy się na placu zabaw. Popatrzcie!

Uczniowie kl. II b,,Palić nie palić – oto jest pytanie?”

                 W dniu 16 maja 2019r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie odbyło się podsumowanie etapu powiatowego konkursu promującego zdrowy tryb życia ,,Palić nie palić – oto jest pytanie?”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V, których zadaniem było wykonanie komiksu, który pokazuje skutki palenia.

 I miejsce zdobyła – Julia Udzik z kl. Vc, której praca została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymali:

Aleksandra Kowalska -kl. Vb

Michał Krzyżaniak- kl.Va

Jakub Troczyński- kl.Vc

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody!

Opiekunem w/w laureatów była p. Małgorzata Lewandowicz.

Wszystkim gratulujemy!

 

Zespół d.s Promocji Zdrowia

Koordynator: Grażyna Leśniak

Oto nagrodzone prace:Promocja zdrowia jest ważnym elementem pracy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp., gdzie od dawna priorytetem stało się  kształtowanie nawyków świadomego dbania o swoje zdrowie  i bezpieczeństwo.

W roku szkolnym 2018/2019 podjęliśmy inicjatywę przeprowadzenia projektu edukacyjnego pt. „Wiesz co pijesz i jesz?” W ramach projektu uczniowie przez cały rok uczestniczyli w pogadankach dotyczących zdrowej żywności, brali udział w konkursie plastyczno- technicznym propagującym zdrowe odżywianie  czy uczyli się odczytywać  etykiety napojów i produktów spożywczych.

Przemarsz  w  dniu 3 kwietnia  2019 r.  był podsumowaniem projektu edukacyjnego i odbywał się również pod hasłem ,,Wiesz co jesz i pijesz?

Uczniowie w kamizelkach odblaskowych z transparentami propagującymi zdrowe odżywianie maszerowali ulicami Koźmina Wlkp. skandując hasła dotyczące zdrowego stylu życia.

Nad bezpieczeństwem czuwała policja, której bardzo dziękujemy!
Wystawa prac z konkursu zdrowotno-plastycznego 

pt: ,,Rzeźba z opakowań po produktach spożywczych-”

realizowanego w ramach szkolnego projektu

 ,,Wiesz co pijesz i jesz?”W dniu 30 listopada 2018r. przedstawicielki naszej szkoły wzięły udział

w IV Konferencji Naukowej i  XIV Konferencji Wielkopolskiej  Sieci Szkół Promujących Zdrowie nt. ,,O różnych drogach doskonalenia zdrowia nauczycieli i pedagogów w teorii, praktyce edukacyjnej i doświadczeniu osobistym”. Konferencja odbyła się w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

 Patronat Honorowy:

Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM  prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska

Otwarcia konferencji dokonała pani mgr Elżbieta Leszczyńska –Wielkopolski Kurator Oświaty oraz  Prodziekan Wydziału Studiów  Edukacyjnych UAM w Poznaniu prof. dr hab. Waldemar Segiet.

Uczestniczyliśmy w ciekawych wykładach dotyczących promocji zdrowia fizycznego i psychicznego nauczycieli.

Jeden z nich pt. ,,Dobre życie” mimo wszystko? Perspektywa  psychologii pozytywnej”, który przedstawiła pani dr n. hum. Ewa Kasperek-Golimowska Pracownia Edukacji Zdrowotnej, Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; popularyzatorka pozytywnej edukacji zdrowotnej i zdrowego stylu życia.

Kolejny wykład nosił tytuł ,,Relaksacja jako ważny czynnik ochrony zdrowia nauczycieli pani mgr Magdaleny Kaczmarek– psycholog sportu, wybitny sportowiec , olimpijka –wioślarstwo.,,Zdrowie nauczycieli z perspektywy wybranych modeli pomagania” przedstawiła pani dr n hum.  Agata Woźniak.

Bardzo ciekawe podejście- z punktu widzenia filozofii- dotyczące pracy i zdrowia nauczycieli przedstawiła pani dr n. hum. Anna Gulczyńska w swoim wykładzie pt. ,,O filozofii i zastosowaniach podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w pracy nauczycieli”

Pani –Agnieszka Remlinger-Molenada- dr nauk społecznych, specjalista psychiatra przedstawiła trudny temat w wykładzie ,,Teoria i praktyka ochrony i promocji zdrowia psychicznego nauczycieli”.

,,Zdrowie nauczycieli z perspektywy wybranych modeli pomagania” przedstawiła pani dr n hum.  Agata Woźniak.

 Wykłady były bardzo interesujące, skłaniające do refleksji. Polecamy je wszystkim zainteresowanym swoim zdrowiem.

Wszelkie materiały z konferencji są dostępne na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu w zakładce Kształcenie i wychowanie-Edukacja Zdrowotna.

Zespół ds. Promocji Zdrowia-

– G. Leśniak, H. Szymura
8 LISTOPADA OBCHODZIMY DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC

Dla  Kl.I-III

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 śniadaniowe święto będzie obchodzone w CZWARTEK – 8.11.2018.

DLACZEGO 8 LISTOPADA?

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie wybrano tę datę.

Zapraszamy do udziału!AKCJE ZDROWOTNE

Łącznicy ds. promocji zdrowia w szkole przypominają nam jak należy się zdrowo odżywiać. Najpierw roznosili ulotki, aby jeść warzywa i owoce 5 razy dziennie, a  za parę dni częstowali nas jabłkami . Były smaczne!

Zespół ds. Promocji Zdrowia


SZKOLNY PROJEKT EDUKACYJNY W KOŹMIŃSKIEJ JEDYNCE

Promocja zdrowia jest ważnym elementem pracy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp., gdzie od dawna priorytetem jest  kształtowanie nawyków świadomego dbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Rokrocznie przeprowadzane są różnorakie projekty edukacyjne, w których zwraca się uwagę na określone aspekty związane ze zwiększeniem świadomości zdrowotnej i dbania o zdrowie.

W roku szkolnym 2017/2018 podjęto inicjatywę przeprowadzenia projektu edukacyjnego pt. „Nasze wyzwanie – jem drugie śniadanie”.

Założenia projektu związane były z ideą spożywania drugiego śniadania i dobrodziejstw płynących z racjonalnego odżywiania się. Dzięki rozmaitym zadaniom realizowanym w ramach projektu, dzieci poznały różne propozycje drugiego śniadania, składniki odżywcze poszczególnych produktów, a także doskonaliły umiejętności takie jak wyobraźnia, umiejętności manualne, prawidłowe nawyki zachowania się w różnych sytuacjach, jak i przygotowywania posiłków.

W trakcie trwania projektu uczniowie wykonywali bardzo interesujące zadania konkursowe, między innymi: stworzenie prezentacji multimedialnej oraz nakręcenie krótkiego filmu zachęcającego do regularnego spożywania tego jakże ważnego, porannego posiłku, plakaty pt. „Słoikowe śniadanie”, konkurs plastyczny polegający na wykonaniu książki kucharskiej z ciekawymi przepisami na drugie śniadanie. Odbyły się także pogadanki na temat dobrodziejstw płynących z właściwego odżywiania się.

Podczas uroczystego podsumowania projektu w dniu 10 kwietnia miał miejsce pokaz zdrowej żywności. Uczniowie każdej klasy przygotowali najsmaczniejsze potrawy, które można zjeść podczas śniadania. Po części oficjalnej, ogłoszeniu wyników konkursów i wręczeniu nagród z rąk koordynatorki projektu Grażyny Leśniak oraz dyrektora placówki Jacka Zawodnego i burmistrza Macieja Bratborskiego, nastąpiła degustacja przygotowanych przez rodziców potraw. Było pysznie, kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo. Była to także doskonała okazja do miłego spędzenia wtorkowego popołudnia w gronie przyjaciół.

Tekst i fot. Maria Mazurowska

  

 

 HASŁO OGŁOSZONE PRZEZ

ŚWIATOWĄ ORGANIZACJĘ ZDROWIA (WHO)

NA ROK

2018 BRZMI

  ,,ZDROWIE  DLA  WSZYSTKICH”

 – Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego.

 

 

Konferencja

WOJEWÓDZKA  KONFERENCJA SZKÓŁ  PROMUJĄCYCH  ZDROWIE   W dniu 24 listopada 2017r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkiej Konferencji Sieci Szkół Promujących zdrowie nt. ,,Ochrona i promocja zdrowia pracowników szkoły ...

Czytaj więcej
zdrowe odżywianie

,,ŚNIADANIE DAJE MOC” Dzień zdrowego śniadania 8 listopada 2017r. OGÓLNOPOLSKA  AKCJA PROMUJĄCA  ZDROWE ODŻYWIANIE   Uczniowie klas O-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej zdrowie pt. ,,8 listopada- Dzień Zdrowego Śniadania”, ...

Czytaj więcej
zdrowy styl życia

,,TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W SZKOLE 2017” Pod takim hasłem rozpoczęliśmy w szkole – w dniach od 16-23 października 2017r.-ogólnopolską kampanie organizowaną przez Fundację Dobre Życie, której ...

Czytaj więcej
łącznicy

  ŁĄCZNICY DS. PROMOCJI ZDROWIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018     I a          Maria Dąbrowska I b          Kamila Zelijaś II a         Estera Kaczmarek III a        Marek Kaczmarek, Oskar ...

Czytaj więcej
BEZPIECZEŃSTWO

,,BEZPIECZNIE PODCZAS WAKACJI” W dniu 12 czerwca 2017r.- tuż przed nadciągającymi wakacjami w naszej szkole dla uczniów kl.O-VI odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji i ratownikiem panem Pawłem Jaworskim. W ...

Czytaj więcej
WIZYTA NA BESENIE

,,Umiem pływać 2017” w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej ,,Odżywiaj się prawidłowo, żyj bezpiecznie oraz zdrowo” uczniowie kl. IIa, IIb, IIc uczestniczyli w lekcjach nauki pływania w ramach realizowanego ,,Projektu Powszechnej ...

Czytaj więcej
PROMOCJA ZDROWIA

,,ODŻYWIAJ SIĘ PRAWIDŁOWO” W  dniu 16 listopada 2016r. uczniowie kl.O-VI wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk Pauliną Tuszyńską, która przedstawiła prezentację dotyczącą prawidłowego odżywiania się. Zwróciła uwagę na potrzebę ...

Czytaj więcej
PROMOCJA ZDROWIA

; „ŚNIADANIE DAJE MOC”  l Tak przebiegała akcja w kl.II b i II a. Popatrzcie!!!      

Czytaj więcej
PROMOCJA ZDROWIA

; jŚniadanie Daje Moc  l W dniu 8 listopada b.r. uczniowie klas III a, b, c wraz z ponad 6 tysiącami szkół w Polsce, wzięli udział w programie Śniadanie Daje ...

Czytaj więcej
ŁĄCZNICY

Łącznicy ds. promocji zdrowia – rok szkolny 2016/2017

Czytaj więcej