Wycieczka do Krakowa – Poznaj Polskę
8 grudnia 2021
Redaktor

KRAKÓW – duże, popularne miasto o bogatej historii, owiane cudownymi legendami, niegdyś stolica Polski…

Chyba jedynym i najbardziej nieprzyjemnym elementem wycieczki była pobudka, która dla wielu z nas zawsze nieco za wcześnie. Niemniej jednak punktualnie o piątej wszyscy szczęściarze – członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego pod kierownictwem Pań Marzeny Adamkiewicz oraz Marzeny Tomczak zjawili się przed budynkiem Jedynki. Droga, mimo iż nie należała do najkrótszych, minęła nam przyjemnie, a to za sprawą naszego niezawodnego Pana kierowcy, który oprócz doświadczenia za kółkiem, jak się okazało cenił sobie dobrą muzykę (co z pewnością przełożyło się na niezwykłą atmosferę).  Mogłabym rozdrabniać się szczegółowo nad przebiegiem naszej wycieczki, myślę jednak, że nie ma takiej potrzeby, bo z pewnością każdy z nas wyjechał z Krakowa przepełniony wiedzą, bagażem zabawnych anegdot, którymi podzielili się z nami przewodnicy, na których humor i zaangażowanie nie mogliśmy narzekać.

Najważniejsze punkty, które udało nam się odwiedzić to: Kopalnia Soli w Wieliczce, Kaplica Zygmuntowska, Wawel, Kopiec Kościuszki, przepiękny Rynek, klasztor Benedyktynów w Tyńcu oraz Wadowice. Oczywiście nie mogło obyć się bez krakowskich obwarzanek! Z nieoficjalnych źródeł wiem, że najbardziej interesującym elementem wycieczki okazała się właśnie Kaplica Zygmuntowska. Sam fakt, że znajdujemy się w miejscu, gdzie spoczywają zasłużeni Polacy, zapierał dech.

Dosyć istotnym, dla nas młodzieży, wydarzeniem było niespodziewane wyjście do krakowskiego kina, które było dla nas chwilą relaksu (a zaplanowane przez nasze kochane organizatorki). Droga powrotna minęła nam nadzwyczaj szybko, może to wynik zmęczenia, które powoli pojawiało się na twarzy każdego? A może wynikiem tego była wspaniała zabawa w autobusie? Zdecydowanie wybieram to drugie. Trudno w to uwierzyć, ale discopolowe rytmy zaniosły nas za szybko pod budynek przy ul. Glinki 11!

Jestem przekonana, że ta wycieczka była dla nas wszystkich przede wszystkim możliwością poznania naszego pięknego kraju, niesamowitym doświadczeniem oraz okazją do spędzenia wspólnie czasu w znakomitym gronie.

Warto dodać, że gdyby nie anielska cierpliwość Pań Marzenek i ich wytrwałość, nie mielibyśmy tak cudownych i miłych wspomnień z Krakowa.

                                                                                                        Maja

Mikołajki z biblioteką szkolną
7 grudnia 2021
Redaktor
Świętowanie Mikołajek przez zespół redakcyjny “Trzecioklasista”
6 grudnia 2021
Redaktor
Mikołajki w klasach I-III
6 grudnia 2021
Redaktor
Warsztaty piernikowe w świetlicy, odwiedziny św. Mikołaja
6 grudnia 2021
Redaktor

W Dzień Mikołajkowy, 6 grudnia b.r., w świetlicy szkolnej, odbyły się warsztaty pieczenia pierników. Dzieci wyrabiały ciasto, wałkowały, wykrawały, lukrowały i degustowały przepyszne, świąteczne smakołyki.

Podczas zajęć, ku zaskoczeniu Świetliczaków,  odwiedził  ich wyjątkowy gość – Święty Mikołaj.  Podarował im prezenty. Zanim jednak je otrzymały, musiały wykazać się swoimi talentami jak np. piosenka, wiersz lub inne umiejętności.  Uczniowie bardzo chętnie prezentowali swoje zdolności  przed Mikołajem.

Był to niezapomniany dzień. Czekamy z niecierpliwością na kolejną tak miłą wizytę wspaniałego gościa.

Agnieszka M.  Dorota B.

Powiatowy Konkurs „Bateria Zebrana – Przyroda Uratowana”
5 grudnia 2021
Redaktor

W trosce o środowisko naturalne uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w zbiórce zużytych baterii.  Podczas miesięcznej zbiórki od 15.09 – 15.10.2021 r. zebrali aż 110 743 sztuk. Zużyte baterie odebrała do utylizacji Spółdzielnia Pracy Agro-film z Taranowa.

W dniu 29 listopada 2021r. w auli I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie miało miejsce uroczyste podsumowanie I edycji konkursu zbiórki zużytych baterii  „Bateria Zebrana – Przyroda Uratowana”.  Wśród nagrodzonych placówek znalazła się  nasza szkoła. Zebraliśmy najwięcej zużytych baterii spośród wszystkich szkół z terenu powiatu krotoszyńskiego.  Zajęliśmy pierwsze miejsce w tym konkursie i otrzymaliśmy nagrodę: bony o wartości 3000 zł i 300 zł. W kategorii „Zbieracze indywidualni” został nagrodzony nasz uczeń Paweł Maśliński, który zgromadził największą ilość zużytych baterii w szkole (13000 sztuk).  Nagrody zwycięskim szkołom oraz dzieciom wręczyli podczas uroczystości: Paweł Radojewski – Wicestarosta Krotoszyński i Juliusz Poczta Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego oraz Maciej Bratborski – Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

 fot. Małgorzata Krupa, tekst Beata Ratajczyk-Krysiak

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – Certyfikaty
3 grudnia 2021
Redaktor

Nasza szkoła otrzymała od Organizatorów WMTDay certyfikat oraz podziękowania za udział w obchodach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Przypominamy, że Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ŚDTM, zwany również WMTDay (ang. World Multiplication Table Day) obchodziliśmy 1 października 2021r.

ŚDTM to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września lub pierwszy piątek października. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz, wyłączny wydawca kart Grabowskiego, pomysłodawcy tego święta. Akcja ta ma na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!
Nauczyciele matematyki

STRAJK DZIECI KOŹMIŃSKICH OCZAMI UCZNIÓW KLAS I-III -WYSTAWA POKONKURSOWA PT. „NASZ PATRON”
3 grudnia 2021
Redaktor

W holu Biblioteki Publicznej w Koźminie Wielkopolskim, przez cały grudzień można obejrzeć wystawę pokonkursową pt. “Nasz Patron”. Wyeksponowano nagrodzone prace uczniów z naszej Jedynki.

 Zapraszamy 😊

Wyróżnienia w konkursie literacko-plastycznym “Bajki i Legendy całego świata”
2 grudnia 2021
Redaktor
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
30 listopada 2021
Redaktor

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3. „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w wysokości 15 tysięcy zł.

Fundusze te zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży oraz wyposażenia do kącika czytelniczego w bibliotece szkolnej.