Ogłoszenie
18 października 2020
Redaktor
Podaruj wiersz
16 października 2020
Redaktor

Podaruj wiersz | Ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta

W Dniu Edukacji Narodowej uczniowie podarowali wiersze…

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz”.  Wybrane przez siebie wiersze ofiarowali nauczycielom i pracownikom szkoły.

Zbigniew Herbert pisał swoje listy-wiersze dla przyjaciół, ważnych dla niego osób, ludzi, których cenił. Ten gest poety stał się inspiracją dla ogólnopolskiej akcji „Podaruj wiersz”,  której celem jest  budowanie międzyludzkich, międzypokoleniowych  relacji.  O te relacje dbamy na co dzień również w szkolnej społeczności, dlatego nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do akcji właśnie przy okazji  obchodów Dnia Edukacji Narodowej.  Uczniowie w domowym zaciszu wybierali wiersze, słowa poezji,  z którymi się utożsamiali, które wyrażały ich uczucia, myśli, przekonania…  Przepisywali je odręcznie na papeterię, a następnie, za pomocą specjalnie uruchomionej szkolnej poczty, ofiarowali nauczycielom i pracownikom szkoły.  Ten gest musiał być poprzedzony uważną, pogłębioną  lekturą,  wymagał również od ucznia wzięcia odpowiedzialności za swój wybór. Uczniowie podarowali nie tylko wiersz, ale również swój czas, swoją wrażliwość – niektórzy sami napisali własne dzieła! Odręczne przepisanie wiersza nadało mu formę realnej obecności przy drugiej osobie – adresacie wiersza. To zaangażowanie uczniów uczyniło z gestu ofiarowania wiersza dar niezwykle cenny.

Ewa Gocka, Monika Raś, Marzena Adamkiewicz

Komunikat – świetlica
16 października 2020
Redaktor
WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻKI
15 października 2020
Redaktor
Ogłoszenie – wirtualny kiermasz książki

Szczegółowe zasady współpracy z Księgarnią Tuliszków:

  1. Kod szkoły, który pozwoli na skojarzenie szkoły z zamówieniem:

W.KRO.KOŹMI.S1

2. Kod ten należy wpisać w polu Dodatkowe Informacje, przed kliknięciem przycisku PODSUMOWANIE. Nie wpisujemy kodu w polu Kupon rabatowy.

3. Istnieją różne opcje realizacji zamówienia w zależności od wyboru osoby zamawiającej:

Odbiorę moje zamówienie w swojej placówce: takie zamówienie zostanie zrealizowane wraz z innymi zamówieniami z danej placówki, nie później niż w ciągu 2 tygodni od jego złożenia. W zbiorczym kartonie znajdą się mniejsze paczki opatrzone imieniem, nazwiskiem i adresem domowym konkretnego odbiorcy. Takie zamówienie (bez względu na jego wartość) jest dostarczane na koszt Księgarni – nie ma tu dodatkowych opłat związanych z przesyłką. Zbiorczy karton adresujemy na osobę kontaktową, która współpracuje z Księgarnią z ramienia szkoły. W Polu „dostawa” należy zaznaczyć opcję „odbiór osobisty w siedzibie firmy”. Po przejściu do danych adresowych należy zaznaczyć opcję „inny adres wysyłki” i wpisać tam własne imię i nazwisko oraz adres szkoły.

Chcę otrzymać zamówienie bezpośrednio do domu prywatnego: w zależności od wybranych towarów realizacja zamówienia trwać będzie 3 dni (dla towarów ze statusem „dostępne”) lub 5 dni roboczych (dla towarów ze statusem „na zamówienie”. Jeśli zamówienie zostanie złożone na kwotę większą niż 100 zł, wówczas system nie doliczy dodatkowej opłaty za przesyłkę. W przypadku mniejszych zamówień zostanie doliczona opłata za dostawę – w takim przypadku polecamy skorzystanie z opcji odebrania zamówienia w placówce, gdzie dostarczamy zamówienia bezpłatnie bez względu na ich wartość.

4. Zarówno w przypadku dostawy do szkoły, jak i dostawy do domu prywatnego, Księgarnia dokłada wszelkich starań, aby zachowane zostały najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas realizacji zamówień. Według najnowszych wyników badań koronawirus jest obecny na okładkach książek do 72 godzin (3 doby), a na papierze i kartonach (do 24 godzin).  Zgodnie z powszechnymi zaleceniami informujemy, że książki są pakowane w naszym magazynie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zachowujemy również kwarantannę książek przed ich wysyłką. Po otrzymaniu przesyłki można od razu otwierać paczkę: to Księgarnia dba o to, aby od momentu spakowania paczki do otrzymania jej przez odbiorcę został zachowany czas kwarantanny – 3 dni.

5.     Po zrealizowaniu zamówienia, przy którym został wpisany kod szkoły, nalicza się w „skarbonce” placówki kwota 15% wartości zamówienia, którą w dowolnym momencie przedstawiciel placówki w porozumieniu z dyrekcją może wykorzystać na wybrane przez siebie książki z oferty Księgarni. Wartość aktualnie zgromadzonej kwoty można sprawdzić w panelu B2B (oddzielne dane do logowania) lub kontaktując się z przedstawicielem Księgarni.

Link do katalogu:

http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html
adres strony: http://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

Życzenia z okazji DEN
14 października 2020
Redaktor
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Życzenia z okazji DEN
14 października 2020
Redaktor
EU CODE WEEK 2020
13 października 2020
Redaktor

EU CODE WEEK 2020 – I a, I b

Klasy I a i I b w dniu 13 października wzięły udział w  Europejskim Tygodniu KodowaniaEU Code Week 2020.

Nauka kodowania pomaga  uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększa ich szanse na odniesienie sukcesu w przyszłości.

Zgłoszone wydarzenia:

 – klasa I a:Dzień Nauczyciela – kodowanie obrazków, rytmów muzycznych

klasa I b: Kodowanie bez prądu – kodowanie obrazka, laurki, rytmów muzycznych.

Poprzez wspólną zabawę uczciliśmy również Dzień Edukacji Narodowej.

Na zajęciach w klasie, uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych, na podstawie kodu graficznego. Stworzyli zakodowaną Code Weekową orkiestrę. Rysowali kwiaty dla pani odkodowując szyfr literowo – cyfrowy.  Ćwiczyli orientację przestrzenną, rozpoznawanie kierunków oraz nazywanie ich w zabawie „Wędrująca biedronka”, „Czerwony Kapturek”. Na koniec uczniowie urządzili w klasie „Potańcówkę” według zakodowanych układów tanecznych przygotowanych przez starszych kolegów.

Wszyscy uczniowie  aktywnie uczestniczyli  w zajęciach i przede wszystkim świetnie się bawili.

                                                                                              Marlena Nowak

                                                                                              Mariola Szkudlarek

Komunikat – DEN
12 października 2020
Redaktor

Dzień Edukacji Narodowej (14 października 2020 r.)

jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu nie kursują autobusy szkolne.

Szkoła zapewnia opiekę świetlicową.

DEN
WSPÓŁPRACA KOŹMIŃSKICH SZKÓŁ
12 października 2020
Redaktor

Koźmińscy uczniowie klas VIII ze szkół podstawowych – SP nr 1 i SP nr 3 – wraz z nauczycielami – p. Izabelą Weichbrodt i p. Katarzyną Mikołajczak – współpracowali ze sobą realizując projekt eTwinning “Ziemia Kropka” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Uczniowie opracowali informacje na temat ZIEMI – Ratuj! Dbaj! Pomagaj! Oszczędzaj! z wykorzystaniem aplikacji Wakelet. Ponadto przygotowali i rozwiązali zadania dotyczące sposobów na oszczędzanie wody oraz działań na liczbach, plakaty graficzne w Canva, rysunki “Kropka pobudza kreatywność” – mój talent. Wykorzystali aplikację LearningApps przygotowując wykreślankę związaną z historią Vashati. Wszyscy podsumowali projekt graficznie przygotowując prezentację w Genially oraz podali sposoby ochrony naszej planety pracując w chmurze na dysku Google.

https://docs.google.com/document/d/1A4z0Py78B4rkEhGm1C4S1rn-Qax-vOx3rozwGJq6pPw/edit?usp=sharing

https://view.genial.ly/5f8307e34977856eccca342b/presentation-ziemia-kropka

https://wke.lt/w/s/7Zl9_d

Konkurs
11 października 2020
Redaktor

Konkurs „Nauczyciele też kiedyś chodzili do szkoły”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Zadanie jest nieproste, gdyż musicie odgadnąć, który nauczyciel jest na szkolnym, komunijnym, pamiątkowym zdjęciu.

Zdjęcia są ponumerowane.

Prosimy o odpowiedzi – kto jest kto?

Kartki prosimy o wrzucanie do urny stojącej przy gabinecie pani pedagog lub o wysłanie odpowiedzi przez Librusa do pani Adamkiewicz.

Pamiętajcie o podpisaniu zadania swoim imieniem i nazwiskiem.

Czasu macie mało, gdyż chcemy najlepszych obserwatorów nagrodzić w piątek 16 października.

Na wasze propozycje czekamy do wtorku, do godz. 20.00.

                                                                           Samorząd Uczniowski