ZAPISY DO KLASY 1
26 lutego 2024
Redaktor

Drogi Rodzicu, serdecznie zapraszam na “OTWARTE DRZWI”

❎ wtorek 05 marca o godz. 16.30. Rozpoczynamy proces rekrutacji dzieci do pierwszych klas na rok szkolny 2024/2025.

❎ pobierz zgłoszenie w sekretariacie lub ze strony http://sp1.kozminwlkp.pl/rekrutacja/

❎ wypełnij, oddaj w sekretariacie lub wrzuć do skrzynki przed budynkiem

❎ zadzwoń tel. 62 721 68 54

❎ umów się na indywidualną rozmowę z dyrektorem

Zapraszam serdecznie,
Jacek Zawodny
Dyrektor szkoły

ZAPRASZAMY NA „OTWARTE DRZWI”
15 lutego 2024
Redaktor
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025
15 lutego 2024
Redaktor

Szanowni Państwo!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1
im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.
ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej
na rok szkolny 2024/2025
Regulamin rekrutacji oraz wzory potrzebnych dokumentów
są dostępne w sekretariacie szkoły w godz. 7:30-15:30
oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce → REKRUTACJA

Do obwodu szkoły należą następujące ulice miasta i miejscowości gminy Koźmin Wielkopolski:

1. Ulice:

Benedykta z Koźmina,  Józefa Chełkowskiego, Farna, Floriańska, Glinki, Grębowska, Tomasza Gryszczyńskiego, Jana Kilińskiego, Konstytucji 3 Maja, Kościelna, Tadeusza Kościuszki, Krotoszyńska, Krótka, Józefa Modlibowskiego,  Murna, Nowy Rynek, Władysława Odonica,  Plac NS  NMP, Plebanka, Pleszewska, Podgórna,  Polna, Pomnikowa, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich,  Przyjemskich, Stary Rynek, Stanisława Staszica, Stawowa, Telesfora Synoradzkiego, Szkolna, Targowa, dh Mariana Tomaszewskiego, Wałowa, Św. Wawrzyńca, Wąska, Wiatraczna, Wierzbowa, Leopolda Wiatrolika, Wodna,  Z. Wł. Wyszyńskich, Zapłocie, Zielony Rynek.

2. Miejscowości:

Cegielnia, Czarny Sad, Dębiogóra, Kaniew, Klatka, Lipowiec, Mogiłka, Orla, Psie Pole, Staniew (bez odbudowania), Tatary.

PRACOWNIE I NOWE TECHNOLOGIE W „JEDYNCE”
15 lutego 2024
Redaktor

W ostatnich latach systematycznie i sukcesywnie rozwijamy komputeryzację szkoły. W 2018r. zamontowano nowoczesne 65 calowe monitory multimedialne, pozyskane z rządowego programu „Aktywna tablica. W 2020r. dwukrotnie aplikowano do programów rządowych: „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +”, pozyskując 16 laptopów do nauki zdalnej. W szkole działa światłowód, internet szerokopasmowy oraz dziennik elektroniczny Librus.

W 2021r. placówka wzbogaciła się o kolejny sprzęt komputerowy:

25 tabletów i laptop z projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. A w latach 2022-2023 wdrożyliśmy w szkole Program „Laboratoria Przyszłości. Jest to program, dzięki któremu możemy tworzyć nowe pomysły rozwijające zdolności dzieci. Pomaga to uczniom zdobyć kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Tym samym szkoła pozyskała urządzenia do zajęć z robotyki, programowania, laptop, tablet, aparat fotograficzny, kamerę i drukarkę 3D.

W czerwcu 2023r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Jego organizatorem była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy (NASK – PIB), operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) wraz z Ministerstwem Cyfryzacji. Laureatem konkursu został Adam Gołąbek, którego praca zyskała uznanie komisji konkursowej. Nagrodą dla szkoły była Mobilna Pracownia Komputerowa, która obejmuje 16 laptopów, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Obecnie w szkole znajdują się 2 stacjonarne pracownie komputerowe i 2 mobilne pracownie komputerowe, w skład których wchodzą: tablety, laptopy i mobilny monitor interaktywny. Wszystkie klasy są wyposażone w monitory interaktywne lub projektory. Pozyskane środki z różnych źródeł wzbogacają infrastrukturę i bazę dydaktyczną szkoły, co przyczynia się do rozwoju placówki i służy naszym uczniom.

Foto: M. Mazurowska, E. Wojtkowiak

WYCIECZKA DO KŁODAWY I LĄDU
15 lutego 2024
Redaktor

FOTORELACJA Z WYCIECZKI SZKOLNEGO KOŁA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE I KLASZTORU POCYSTERSKIEGO W LĄDZIE

KONKURS „CHRONIMY ZWIERZYNĘ DROBNĄ”
12 lutego 2024
Redaktor

Prace można składać u Pani Beaty Ratajczyk – Krysiak lub u Pani Anny Filipiak.

PODZIĘKOWANIE
12 lutego 2024
Redaktor

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Partnerom, Darczyńcom oraz Sponsorom Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim, którzy zorganizowali, pomogli i wsparli organizację zabawy karnawałowej.

To dzięki Państwa zaangażowaniu i ofiarności możliwy jest rozwój szkoły, która ma tak piękną tradycję i historię, ale i tworzy podwaliny pod coraz lepsze warunki dydaktyczne dla naszych uczniów. Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności i najszczerszego podziękowania z życzeniami pomyślności w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku i podziękowania,

Jacek Zawodny
Dyrektor szkoły

Monika Nowakowska
Przewodnicząca Rady Rodziców

ŻYCZENIA NA FERIE ZIMOWE
12 lutego 2024
Redaktor
BEZPIECZNE FERIE
12 lutego 2024
Redaktor

Rozpoczęliśmy długo wyczekiwane ferie zimowe.

Niech to będzie radosny czas odpoczynku, spotkań w gronie przyjaciół, wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, rozwijania pasji i zainteresowań, ale przede wszystkim niech będzie bezpieczny. Odsyłamy do poradnika MEN https://www.gov.pl/…/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men…

Dbajmy o siebie nawzajem, byśmy za dwa tygodnie mogli spotkać się w komplecie i pełni energii kontynuować naukę.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024
12 lutego 2024
Redaktor

W tym roku szkolnym Dzień Bezpiecznego Internetu świętowaliśmy 6 lutego.

W ramach obchodów tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji „Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić” prowadzonej online przez organizatorów i partnerów DBI w Polsce, którym jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

Poza tym uczniowie na lekcjach informatyki wykonali plakaty w programach graficznych na temat zasad właściwego zachowania się w sieci. Były również gry i zabawy z wykorzystaniem różnych aplikacji, np. LearningApps, Wordwall.

Uczniowie na ten wyjątkowy dzień stworzyli kreatywną fotobudkę związaną z korzystaniem z Internetu i bezpieczeństwem w sieci. Powstały też kolorowe i wesołe rekwizyty. Uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę fotografa i wykonywać kolegom i koleżankom wspaniałe zdjęcia.

Nauczycielki informatyki