Wycieczka klas drugich
31 maja 2023
Redaktor

W dniu 30 maja klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę do Czarnego Sadu wraz z naszymi opiekunami: p. G. Leśniak, p. B. Chojnicką, p. I. Kaźmierczak, p. M. Raś.

Po przywitaniu z panią Beatką (właścicielką) rozbiegliśmy się do różnych zabaw: granie w piłkę, paletkami, przerzucanie piłki, zabawy ze skakankami, w piłkarzy. Najwięcej było chętnych do zabawy na huśtawce.

Trochę już zmęczeni zostaliśmy zaproszeni na kiełbaski z grilla, kiszone ogórki oraz przepyszny placek z truskawkami, soczki. Pychotka był chleb z grilla!

Następnie pod czujnym okiem pani właścicielki mogliśmy karmić sianem konie, które trzeba było sobie przynieść z łąki. Oj, chętnych było wielu! Popatrzcie!

Dziękujemy za miłe przyjęcie oraz paniom za opiekę.

,,Trzecioklasista”

I Gminny Konkurs Recytatorski “Aleksander Fredro wiecznie śmieszy”
31 maja 2023
Redaktor
TRZECIA EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ „PAKA DLA CHŁOPAKA”
31 maja 2023
Redaktor

Od połowy kwietnia do 15 maja br. w naszej szkole prowadzona była zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Intelektualnie Niepełnosprawnej w Zdunach. Była to trzecia edycja akcji charytatywnej pod nazwą „PAKA DLA CHŁOPAKA”. Zebraliśmy mnóstwo artykułów spożywczych, artykułów papierniczych,  środków czystości, ręczników, pościeli, gier, pomocy terapeutycznych i wiele innych rzeczy. Dzięki inicjatywnie Dyrektora szkoły pana Jacka Zawodnego, otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Witkowski Running Team. Podczas testów lekkoatletycznych, które odbyły się 20 maja br. zebrano kwotę blisko 700 zł za którą zakupiono dla chłopaków nowe t-shirty, klapki i ręczniki.

29 maja br. przedstawiciele naszej Jedynki odwiedzili chłopaków w zdunowskim DPS-ie. Przekazano im dary i złożono życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Wspólnie spędziliśmy czas przy kawie, świeżych i pysznych drożdżówkach! Nie obyło się bez wzajemnych podziękowań, rozmów, śpiewu, gry na gitarze, a także wspólnej grze w piłkę nożną. Było mnóstwo śmiechu i radości, ale też wiele wzruszeń i refleksji…

Dziękujemy serdecznie uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy włączyli się w trzecią edycję akcji „PAKA DLA CHŁOPAKA”. Po raz kolejny udowodniliście, że macie wielkie serca i można na WAS liczyć!

Pamiętajcie – dobro zawsze powraca! 😊 😊 😊

Koordynatorzy: Monika Raś, Anna Kaj 😊

Dzień Dziecka z Jedynką
28 maja 2023
Redaktor
Zaproszenie do udziału w konkursie “Mój Wymarzony Ogród Działkowy”
28 maja 2023
Redaktor
II Gminny Konkurs Matematyczny MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA KLAS IV-VI
28 maja 2023
Redaktor

II Gminny Konkurs Matematyczny MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA KLAS IV-VI pod patronatem Pana Macieja Bratborskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. rozstrzygnięty.

W kategorii klas IV mistrzem został Jakub Sobczyk, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp.

W kategorii klas V – Tobiasz Pieniężny, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wlkp.

W kategorii klas VI – Blanka Kuzia, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wlkp.

Gratulujemy wygranych, życzymy samym matematycznych sukcesów wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy:
B. Patoka
A. Wybierała
E. Wojtkowiak

Dzień Matki w świetlicy szkolnej
28 maja 2023
Redaktor

Podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej dzieci wykonywały upominki dla Mam.

Elżbieta Wojtkowiak

Egzamin Ósmoklasisty – dzień II
28 maja 2023
Redaktor

Dzień II to zmagania z Królową Nauk.

Matematyczne nastroje panowały na korytarzu szkolnym, ostatnie pytania uczniów, powtórki wzorów i do pracy…

Udział uczennicy w finale Ogólnopolskiego Konkursu “Internetowa Liga Łamigłówkowa”
24 maja 2023
Redaktor

19 maja 2023 r., w murach Politechniki Białostockiej, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Internetowa Liga Łamigłówkowa” organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań – łamigłówek publikowanych w odstępach tygodniowych, poczynając od 3 XII 2022 na platformie Moodle w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Na rozwiązanie każdego zadania (z wyjątkiem dwóch ostatnich) uczestnik miał 3 tygodnie od dnia publikacji zadania. Na zadanie przedostanie – 2 tygodnie, a na ostatnie – tydzień.

W czasie gdy uczniowie  zmagali się z zadaniami, kierownik SIGNUM dr inż. Rajmund Stasiewicz zorganizował dla nauczycieli warsztaty gier „List miłosny” oraz „Gramy w zielone”.  Chętni uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli wziąć udział w warsztatach origami.

W dniu poprzedzającym konkurs, uczestnicy wraz z opiekunami, mogli miło spędzić czas odwiedzając Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, a także planetarium i obserwatorium, w którym obejrzeli seans pt. „Na skrzydłach marzeń”. Na zakończenie dnia cała grupa z wielkopolski udała się na wspólny posiłek, a wracając do akademików odwiedzili Bazylikę Mniejszą oraz Pałac Branickich z jego pięknymi barokowymi ogrodami.

Więcej informacji pod linkiem: https://signum.pb.bialystok.pl/index.php/finalisci-2020-23

Była to niesamowita przygoda. Wróciliśmy szczęśliwi oraz pełni nowych doświadczeń.

Elżbieta Wojtkowiak

XVI MIEJSKO-GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGLIELSKIEGO
22 maja 2023
Redaktor

19.05. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wlkp. odbył się już XVI Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI i VII. Nasza szkołę reprezentowały cztery uczennice, które wykazały się dużymi umiejętnościami językowymi.

Estera Kaczmarek była bezkonkurencyjna w klasach VII w naszej gminie, zdobywając I miejsce 🥳👏🥇 Pozostałe uczennice, Zosia Wypuszcz, Magda Warczak i Marta Dolata zdobyły bardzo wysokie wyniki i znalazły się tuż za podium.

Ogromne gratulacje dla Was Dziewczyny!!!

Tekst i fot. Paulina Janicka