Akcje i działania w ramach projektu

Godzina Kodowania 2019

Pix Programming Challenge

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach międzynarodowego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży Pix Programming Challenge, który przeprowadzany jest za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

W Eliminacjach wzięło udział 8 uczniów, w tym sześcioro uczestników projektu Centrum Mistrzostwa Informatyki. Uczestnicy na rozwiązanie 20 zadań mieli czas od 25 listopada godz 9:00 – 29 listopada godz. 21:00.

Miło nam poinformować, że uczeń kl. IV a Przemysław Pietrzak zakwalifikował się do półfinałów, które odbywały się w dnia 5 grudnia 2019 r.

Gratulujemy

XIV Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

13 i 14 listopada br. w naszej szkole odbyła się XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Do  konkursu ostatecznie przystąpiło 15 uczniów klas V – VIII. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział i czekamy na wyniki.

Tydzień kodowania 2019

Kodowanie ze Scottie Go!