Podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego „CHRONIMY ZWIERZYNĘ DROBNĄ”

2 kwietnia 2022 roku na Strzelnicy Myśliwskiej w Krotoszynie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastyczno-fotograficznego „CHRONIMY ZWIERZYNĘ DROBNĄ” organizowanego przez KOŁA ŁOWIECKIE Z POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO POD PATRONATEM STAROSTY KROTOSZYŃSKIEGO. Celem akcji była popularyzacja działań na rzecz środowiska naturalnego i propagowanie różnych form ochrony przyrody. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie naszej szkoły wykonali interesujące prace i wzięli udział w tym przedsięwzięciu.  Podczas imprezy, na wszystkich uczestników konkursu, czekało wiele atrakcji: upominki, pieczenie kiełbasek na ognisku, strzelanie z pistoletu paintballowego, szukanie zrzutów, pokaz psów myśliwskich, a także warsztaty przyrodnicze.  

Sobotnie popołudnie było okazją do poznawania przyrody, wspólnej zabawy i odpoczynku na łonie natury. Dziękujemy organizatorom!

Klub Młodego Ekologa „Krokus”


Nagrody i wyróżnienia w zbiórce zużytych baterii i akcji “Kasztany dla danieli”


Powiatowy Konkurs „Bateria Zebrana – Przyroda Uratowana”

W trosce o środowisko naturalne uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w zbiórce zużytych baterii.  Podczas miesięcznej zbiórki od 15.09 – 15.10.2021 r. zebrali aż 110 743 sztuk. Zużyte baterie odebrała do utylizacji Spółdzielnia Pracy Agro-film z Taranowa.

W dniu 29 listopada 2021r. w auli I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie miało miejsce uroczyste podsumowanie I edycji konkursu zbiórki zużytych baterii  „Bateria Zebrana – Przyroda Uratowana”.  Wśród nagrodzonych placówek znalazła się  nasza szkoła. Zebraliśmy najwięcej zużytych baterii spośród wszystkich szkół z terenu powiatu krotoszyńskiego.  Zajęliśmy pierwsze miejsce w tym konkursie i otrzymaliśmy nagrodę: bony o wartości 3000 zł i 300 zł. W kategorii „Zbieracze indywidualni” został nagrodzony nasz uczeń Paweł Maśliński, który zgromadził największą ilość zużytych baterii w szkole (13000 sztuk).  Nagrody zwycięskim szkołom oraz dzieciom wręczyli podczas uroczystości: Paweł Radojewski – Wicestarosta Krotoszyński i Juliusz Poczta Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego oraz Maciej Bratborski – Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

 fot. Małgorzata Krupa, tekst Beata Ratajczyk-Krysiak


Podsumowanie  konkursu

„Chronimy zwierzynę drobną”

W niedzielę 16 lutego 2020 r. na strzelnicy myśliwskiej w Krotoszynie odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego „Chronimy zwierzynę drobną”. Celem konkursu była popularyzacja działań na rzecz środowiska naturalnego, takich jak ochrona zwierzyny drobnej: zając, bażant, kuropatwa oraz propagowanie różnych form i sposobów ochrony przyrody. Konkurs zorganizowały koła łowieckie z terenu powiatu z krotoszyńskiego, pod patronatem starosty krotoszyńskiego.

Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w tym przedsięwzięciu i wykonali ciekawe prace plastyczne, które zostały zaprezentowane w czasie spotkania w lesie. Wszyscy  autorzy prac zostali nagrodzeni pięknymi upominkami.

Tradycyjnie było ognisko, smażenie kiełbasek, pogadanki o przyrodzie leśnej i inne atrakcje. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą imprezę na łonie natury.

                                                                                                  Klub Młodego Ekologa „Krokus”
Podsumowanie konkursu „Ochrona zwierzyny drobnej”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastyczno-fotograficznym  „Chronimy zwierzynę drobną”, zorganizowanym przez  koła łowieckie z terenu powiatu z krotoszyńskiego, pod patronatem starosty krotoszyńskiego. Celem konkursu była popularyzacja działań na rzecz środowiska naturalnego, takich jak ochrona zwierzyny drobnej: zając, bażant, kuropatwa oraz propagowanie różnych form i sposobów ochrony przyrody.

Autorzy  prac konkursowych oraz najlepsi zbieracze kasztanów zostali zaproszeni na podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu  na strzelnicę myśliwską w Krotoszynie. Przygotowana na łonie natury 3 lutego 2019 r. impreza zgromadziła sporą grupę uczestników. Było ognisko i smażenie kiełbasek, pogadanki o przyrodzie leśnej, strzelanie z łuku i inne atrakcje. W czasie spotkania   wicestarosta Paweł Radojewski i Danuta Kaługa z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa podsumowali konkurs „Chronimy zwierzynę drobną” i wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody. Wśród  nagrodzonych są  uczniowie z naszej szkoły – Zofia Maślińska, Lena Wojdała, Olaf Kamiński. Gratulujemy!

Klubu  Młodego Ekologa „Krokus”