Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewczyn i Chłopców

7.11.2018 dwie reprezentacje dziewczyn i chłopców Jedyneczki reprezentowały gminę Koźmin w turnieju. Oba zespoły wypadły bardzo dobrze, zajęły III miejsce. W mistrzostwach wzięło udział 10 reprezentacji, 5 dziewcząt i 5 chłopców. Podzielono i rozlosowano grupy: żeńską A, męską B, gdzie każdy grał z każdym po 12 min. Dziewczynki Jedynki wygrały jeden mecz, jeden zremisowały i dwa przegrały. Ostatecznie zdobyły brązowy medal. Chłopcy nie przegrali żadnego meczu, wygrali jeden, ale trzy zremisowali i do drugiego miejsca zabrakło im jednego punktu. Ostatecznie zdobyli brąz.

Składy reprezentacji:

Dziewczynki: Aleksandra Król, Natalia Leoniak, Julia Pluta, Maria Pórolniczak, Aleksandra Marchwiak, Maria Maćków.

Chłopcy: Wosiński Maciej, Wosiński Marcin, Marciniak Oskar, Figaj Franciszek, Trawiński Jan, Kląskała Patryk, Misiak Mateusz, Woźniak Kajetan.

Adam Włodarczyk

Eliminacje gminne turnieju ,,O puchar Tymbarku”  w piłce nożnej.

W eliminacjach brały udział piłkarki i piłkarze kategorii U-12 Jedynki. Dziewczyny wygrały 2:0 i awansowały do kolejnej rundy. Chłopcy musieli rozegraj trzy mecze aby awansować. Pierwsze spotkanie, zwycięstwo 5:0 z Obrą Starą, drugie spotkanie, wygrana z Mokronosem 5:1, awans był niepewny trzeci mecz graliśmy z Trójką która miała na koncie dwa zwycięstwa. Zremisowaliśmy ten mecz 1:1,  zajęliśmy  pierwsze miejsce w grupie lepszym bilansem bramkowym 12:2, obie drużyny  Jedynki awansowały do etapu powiatowego.

Kadra dziewcząt:

Oliwia Szymczak, Maja Talaga, Natalia Golińska, Julia Działoszek, Kasia Dzielicka, Lena Grzesiak, Ola Kowalska, Anna Podlarz, Kinga Dawidowicz.

Kadra chłopców:

Antek Rybicki, Leszek Rybicki, Jędrzej Figaj, Franek Figaj, Kajetan Wożniak, Oliwier Kaczmarz, Oliwier Grzesiak, Filip Czajka, Jędrzej Ziętkiewicz.

Trener :

Adam Włodarczyk.

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Szachach

24 listopada w Smolicach odbył się Drużynowy Turniej Szachowy o Mistrzostwo Powiatu. Doskonale spisała się nasza reprezentacja w kategorii igrzysk młodzieży szkolnej (rocznik 2003-2005) zdobywając I miejsce. Złote medale i puchar otrzymali: Stanisław Pestka, Krzysztof Janicki, Michał Chałupniczak oraz Melania Zborowska. W pokonanym polu zostawili szkoły ze Smolic, Rozdrażewa, Biadek, oraz SP 1 i SP 8 z Krotoszyna.

Młodsza reprezentacja SP 1 w kategorii igrzysk dzieci (rocznik 2006 i młodsi) zajęła dobre V miejsce wśród 10-ciu startujących zespołów. W drużynie wystąpił: Wiktor Kapuściński, Marcin Kwiatkowski, Franciszek Figaj i Natalia Mazurowska.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w powiecie oraz kolejnych udanych startów.

Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych z Gminy Koźmin Wielkopolski

Starsi piłkarze Jedynki wygrali turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych z Gminy Koźmin Wielkopolski.

Turniej z dnia 17.11.2018 roku wygrała Szkoła Podstawowa nr 1. im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1097 w Koźminie Wielkopolskim.

W turnieju brały udział wszystkie szkoły podstawowe. Po losowaniu dwóch grup rozpoczęto grę.

Grupa A.

Borzęcice – Obra (1:0),

S.P. 1 – Borzęcice (5:1),

Obra – S.P. 1 (5:1).

Grupa B.

S.P. 3 – Mokronos (1:2),

Borzęciczki – S.P. 3 (2:2),

Mokronos – Borzęciczki (1:3).

PÓŁFINAŁY.

S.P. 1 – Mokronos ( 3:2),

Obra – Borzęciczki ( 2:3).

Mecz o V miejsce.

Borzęcice – S.P. 3 ( 2:1),

Mecz o III miejsce.

Mokronos – Obra ( 2:0)

FINAŁ.

S.P. 1 – Borzęciczki ( 4:0).

Klasyfikacja medalowa:

1. Jedyneczka,
  2. Borzęciczki,
  3. Mokronos,
  4. Obra Stara,
  5. Borzęcice,
  6. Trójka.

Kadra wygranej drużyny.

Kamil Rój, Matusz Kasprzak, Michał Kot, Norbert Szelong, Błażejczyk Kacper, Gabryelczyk Bartek, Kaczmarek Krzysztof, Popadłowski Ryszard, Staniek Tomasz, Patryk Pietrowski.

Trenerzy Dryżyny: Ewa Gostek, Adam Włodarczyk

Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych klas IV – VI

21.09.2018 odbył się turniej piłki nożnej chłopców i dziewcząt młodzików 2006 r.   W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe z naszej gminy. Chłopcy bronili złota, dziewczęta były na III miejscu. W tym roku było na odwrót dziewczynki zwyciężyły, chłopcy zajęli III miejsce. Złotka pokonały Trójkę, Mokronos, Borzęcice i z kompletem punktów wygrały, chłopcy pokonali Mokronos, Borzęcice, zremisowali z Trójką i Starą Obrą, zajęli trzecie miejsce.

Składy:

Dziewczynki:  Zuzanna Kossinn, Maria Pórolniczak, Maja Talaga, Natalia Golińska, Oliwia Szymczak, Lena Grzesiak, Kasia Dzielicka, Julia Działoszek, Julia Nowakowska, Ola Kowalska, Ania Podlarz.

Chłopcy: Leszek Rybicki, Antek Rybicki, Oliwier Kaczmarz, Jędrzej Figaj, Franek Figaj, Oliwier Grzesiak, Maciej Wosiński, Marcin Wosiński, Kajetan Woźniak, Jędrzej Ziętkiewicz.

tekst: Adam Włodarczyk

Sportowa Jedynka

Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 mają szeroki wybór zajęć, w których  mogą uczestniczyć. Rozwijają swoje umiejętności na lekcjach wychowania fizycznego, gdzie nauczyciele: Ewa, Jacek, Marek, Adam zarażają aktywnością fizyczną i dbałością o zdrowy tryb życia.

Nauczyciele stawiają nowe wyzwania uczniom, każdego dnia przez zabawę, trening czy zajęcia teoretyczne uświadamiamy nasze dzieciaki jak dbać o siebie, jak w bezpieczny sposób spędzać aktywnie czas, spotykać się razem.

Obecnie szkoła przygotowuje się do Biegu Maćka, biegu ulicznego dla wszystkich. Wrzesień jest czasem, gdzie biegi w „Jedyneczce” stały się codziennością. Nauczyciele pomagają w przygotowaniach do tej imprezy, zajęcia na Zielonym Rynku, Kompleksie Boisk przy ul. Floriańskiej pomogą osiągnąć sukces w Biegu Maćka. Nie zapomnijmy, że trening indywidualny, czy grupowy po szkole będzie dobrym sposobem na sukces, dobrą zabawę i spotkanie z kolegami.