W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH
9 maja 2012
admin

W dniu 25.04.12 w odbył się apel pod hasłem “W zdrowym świecie, zdrowy duch”. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia byli: Albin Batycki – jeden z najlepszych polskich zawodników w tenisie ziemnym na wózkach, Wiesław Głuszek prezes koźmińskiego Klubu PCK działającego przy Urzędzie Miasta i Gminy oraz Patrycja Adamkiewicz mistrzyni  europy kategorii kadeta w taekwondo olimpijskim wraz z trenerką Józefiną Nowaczyk-Wróbel…

 

 

Głównym celem apelu było promowanie zdrowego stylu  życia oraz zachowań proekologicznych, poświęcony zbiórce surowców wtórnych. Treści wystąpień zawierały tematykę właściwego odżywiania, codziennej higieny, aktywności ruchowej jako czynników sprzyjających zachowaniu dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Związane z tematyką wiersze przedstawiono w formie scenek teatralnych. Uczniowie przedstawili również krótkie humorystyczne przedstawienie obrazujące jak ważna jest segregacja śmieci. W trakcie apelu na temat swoich dziedzin wypowiedzieli się zaproszeni goście – o krwi i jej znaczeniu dla życia człowieka mówił Wiesław Głuszek, o sporcie i pokonywaniu trudności opowiadał Albin Batycki, na koniec wspaniały pokaz treningowy zaprezentowała Patrycja Adamkiewicz – absolwentka “jedynki”.