JEDNYKA ZNOWU GÓRĄ!!!
6 czerwca 2012
admin

Dnia 04. czerwca 2012r. uczniowie Jedynki uczestniczyli w III edycji Miejsko – Gminnego Konkursu z j. angielskiego „English in the Castle”, który odbywa się w Koźmińskim Zamku. Konkurs był podzielony na 2 kategorie wiekowe: kl. I – III i IV – VI. W każdym zespole było po 3 uczestników. W tym roku uczniowie mieli nie lada zadanie. Musieli zaprezentować się w dowolnie wybranej piosence zaśpiewanej oczywiście po angielsku. Dodatkowo, mieli do wykonania pracę plastyczną na temat „Statua Wolności”. Końcowym etapem był 45 minutowy test wiedzy z zakresu j. angielskiego…

Na konkursie uczniowie różnych szkół z terenu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. prezentowali niezwykle wysoki poziom. Wspaniale śpiewali, prace plastyczne aż zapierały dech w piersi.

Uczniowie z kl. III wybrali piosenkę „The Circle of Life” ze słynnej bajki „Król Lew”, natomiast ich starsi koledzy utwór M. Jacksona „Black or white”.

Śpiewając piosenki, dali z siebie wszystko. Co więcej, w starszej kategorii wiekowej Bartek Szkudlarek dzielnie przygrywał na gitarze.

Następnie przeszli do sali, by sprawdzić swą wiedzę. Wreszcie nadszedł czas ogłoszenia wyników. Wśród zgromadzonych gości, przedstawicieli nauczycieli z „Zamkowej szkoły”, Pana Dyrektora A. Joachimiaka, oraz Pana Burmistrza M. Bratborskiego, ogłoszono, iż uczniowie Jedynki zajęli II (w młodszej kategorii wiekowej)oraz III (w starszej kategorii wiekowej) miejsce.

Serdecznie im gratulujemy.

Składy drużyn:

Kl. I – III:

  1. Michał Weichbrodt
  2. Natalia Ptak
  3. Tomasz Kryś

Kl. IV – VI:

  1. Julia Flejsierowicz
  2. Paulina Pilawka
  3. Bartosz Szkudlarek.

Serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Maria Mazurowska