UCZNIOWIE JEDYNKI WSZYSTKO WIEDZĄ O WIELKOPOLSCE
21 czerwca 2012
admin

Julia Szwałek, uczennica klasy V A oraz  Bartłomiej Góral , uczeń klasy VB, podopieczni pani Marzeny Adamkiewicz, zostali laureatami XVI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Zmagania konkursowe rozpoczęły się już na początku roku szkolnego. Uczniowie, żeby dostać się do finału musieli przejść długą  konkursową drogę –  etap szkolny, powiatowy, rejonowy, wojewódzki. Od uczestników wymagano szerokiej wiedzy z zakresu historii (w tym elementów historii sztuki, architektury, przyrody, tradycji, gwary, kultury regionalnej)…

Wręczenie nagród odbyło się 20 czerwca  2012 r. w Śremie. Gości powitała pani Wiesława Surdyk-Fertsch, która podsumowała tegoroczną edycję oraz przybliżyła zebranym liczbę uczestników zmagań konkursowych. Na terenie całej Wielkopolski w etapach szkolnych wzięło udział 3789 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 1770 uczestników. W etapie rejonowym znalazło się 812 uczniów, natomiast do etapu wojewódzkiego stawiło się 453 uczniów. Laureatami zostało 156 uczestników z klas IV, V, VI oraz uczniowie gimnazjum.

Wszyscy szczęśliwcy otrzymali cenne nagrody z rąk pani vice kurator Doroty Kinal.