„Zimowe szaleństwo III” w Borzęciczkach
4 lutego 2013
admin

Z okazji Walentynek 1 i 2 lutego 2013r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka  w Borzęciczkach odbył się biwak integracyjny dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski oraz dzieci z Ośrodka. Biwak pod hasłem „Zimowe szaleństwo III” zorganizowano już po raz trzeci. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów klasy II b (najmłodsi uczestnicy biwaku) z opiekunkami:

Marleną Nowak i Małgorzatą Lewandowicz.

W piątek, po przyjeździe do Ośrodka i rozlokowaniu się w sali, udaliśmy się do auli na uroczyste powitanie zaproszonych gości i otwarcie imprezy. Obejrzeliśmy pięknie przygotowaną część artystyczną, w której usłyszeliśmy hity polskiej muzyki rozrywkowej o miłości i wiele zabawnych skeczy związanych z tym tematem w wykonaniu dzieci z Ośrodka.  Następnie  wszyscy uczniowie wzięli udział w pląsach, zabawach i  konkursach z nagrodami i niespodziankami. Po smacznej kolacji trwały przygotowania do balu karnawałowego. Nasze księżniczki, cyganki, czarownice, piratki, duszki, kowboje tańczyli i bawili się wspaniale. Cała ta zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, a i tak  maluchy miały wiele sił i energii, by kontynuować  wspólną zabawę w sali. Dopełnieniem wieczoru był nocny seans filmowy. Po takich piątkowych atrakcjach wszyscy szybko zasnęli.

Kolejny dzień i kolejne emocje. W sobotę, po śniadaniu  wzięliśmy udział w warsztatach „Bawimy się bez nałogów”, prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Dzieci czynnie  uczestniczyły w proponowanych  przez psychologów  formach aktywności – rysowały swoje marzenia, opowiadały, tańczyły. Coraz lepiej się poznawaliśmy, było bardzo wesoło i miło. Nadszedł czas na  zabawy sportowe.  Mimo różnicy wieku, wzrostu oraz siły każdy mógł sprawdzić swoją sprawność fizyczną. W zawodach brali udział wszyscy biwakowicze.

Na zakończenie  biwaku  odbył się uroczysty obiad, po którym nastąpiły podziękowania i pożegnania. Wszyscy uczestnicy  otrzymali maskotki i pamiątkowy dyplom. Uczniowie mogli miło i aktywnie spędzić czas obcując z koleżankami i kolegami z różnych szkół. Dzieci  bawiły się świetnie, były szczęśliwe i cieszyły się każdą chwilą spędzoną wspólnie. Odpowiedzialnie i pięknie reprezentowały naszą szkołę. Byłyśmy  dumne ze swoich uczniów.