CO W TRAWIE PISZCZY?
23 lutego 2013
admin

To już za nami…

CZERWIEC 2012

Tu zaczęła się nasza przygoda w SKO…

Zaproszeni przez dyrektora PKO Banku Polskiego w Koźminie Wielkopolskim Panią Aleksandrę Jenz, wybraliśmy się do oddziału już o 8:00 rano aby zgłębiać tajniki pracy w banku. Obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację dotyczącą oszczędzania w SKO. W trakcie spotkania mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi klienci ale również jak pracownicy banku… Wiemy jak przechowuje się pieniądze w banku, na czym polega obsługa klienta, i że warto oszczędzać na wybrany cel…

Po prezentacji w oddziale osłodzeni przepysznymi lizakami, obdarowani nowymi informacjami oraz przepełnieni wrażeniami wróciliśmy do szkoły.

WRZESIEŃ 2012

W czasie zebrań z rodzicami w sali gimnastycznej nr 2 odbyła się prezentacja, podczas której głos zabrała przedstawicielka oddziału PKO Banku Polskiego Pani Mirosława Lewandowicz, która przybliżyła naszym rodzicom ideę programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności.

LISTOPAD 2012

„OSZCZĘDZAM NA…” to tytuł pierwszego konkursu plastycznego, w którym wzięliśmy udział. Nasze prace znalazły się wśród 3 tysięcy nadesłanych do organizatorów konkursu. Nie jesteśmy nagrodzeni wśród pierwszej szóstki w kraju, ale już w momencie wysyłania prac czuliśmy się zwycięzcami… zapraszamy do obejrzenia naszej mini wystawy internetowej wybranych prac…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUDZIEŃ 2013

Tak oszczędzamy…

Na przełomie listopada i grudnia Pani Aleksandra Jenz – dyrektor PKO Banku Polskiego w Koźminie Wielkopolskim oraz pani Mirosława Lewandowicz, ogłaszając konkurs, zapytały nas-uczniów jak oszczędzamy. Klasowi liderzy mieli za zadanie przez trzy tygodnie zapisywać ilu uczniów w klasie posiada konta w Szkolnej Kasie Oszczędności i tym samym czy oszczędza pieniądze na określone sobie cele.

W środę 05.12.2012 roku zawitały w progi naszej „Jedynki” panie z PKO Banku Polskiego w Koźminie Wielkopolskim, aby ogłosić wyczekiwane przez wszystkich z ogromną niecierpliwością wyniki konkursu. Okazało się, co sprawiło nam ogromną radość, że każdy „oszczędny” uczeń otrzymał nagrodę-nawet najdrobniejszy upominek.

 

 

 

 

 

Nadszedł również czas na nagrodę specjalną, którą był wyjazd do Ośrodka Szkoleniowego PKO Banku Polskiego w Poznaniu, na wystawę „Eksperymentuj” prezentowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Zwycięzcami okazali się uczniowie klas 3B i 4A, którzy potrafią najlepiej oszczędzać w całej naszej szkole. Wycieczka odbyła się dwa dni po ogłoszeniu wyników. Wystawa okazała się bardzo interesującą ekspozycją pozwalającą poprzez zabawę zdobywać nowe doświadczenia z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Wszyscy łamali sobie głowy na ciekawych i niestety nienależących do najłatwiejszych do rozwiązania zadaniach. Samodzielnie przeprowadzali różnego rodzaju doświadczenia – eksperymentowali uczestnicząc we wspólnej zabawie. Po wystawie uczestnicy wycieczki zwiedzili również oddział PKO Banku Polskiego, zgłębiając tajniki obsługi klienta. Mieli również okazję przeliczyć swoje pieniądze i sprawdzić tym samym ich prawdziwość. Na koniec otrzymali drobny, słodki upominek, który dodał wszystkim energii do drogi powrotnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STYCZEŃ 2013

„MOJE NOWOROCZNE POSTANOWIENIA…” to tytuł drugiego już konkursu plastycznego, w którym bieżemy udział.

Wysłaliśmy prace i z niecierpliwością czekamy na wyniki…

 

A przed nami…

LUTY 2013

„EKO ŚWINKA SKARBONKA” to konkurs kierowany do wszytkich uczniów poszczególnych klas naszej szkoły polegający na wykonaniu skarbonki w kształcie świnki. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie i tym samym wspólnej zabawy. O szczegółach dowiecie się od opiekuna SKO oraz od wychowawców.