OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
9 kwietnia 2013
admin

 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – eliminacje gminne

ogólnopolskiego turnieju dla uczniów klas IV – VI

 

 

W dniu 8 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów klas IV-VI.

Do konkursu zgłosiły się trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. Zgodnie regulaminem uczniowie musieli rozwiązać test, a następnie wykonać zadania praktyczne, tj. przejechać rowerem po torze przeszkód. Uczniowie szybko poradzili sobie z zadaniami testowymi dotyczącymi przepisów ruchu drogowego, więcej kłopotów mieli z bezbłędnym pokonaniem toru przeszkód.

Ostateczna klasyfikacja eliminacji gminnych Turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.

III miejsce Szkoła Podstawowa w Mokronosie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Starej Obrze

V miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach

VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.

Drużyny ze Szkoły Podstawowej w Borzęcicach oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. reprezentować będą gminę Koźmin Wlkp. w eliminacjach powiatowych  Turnieju, które odbędą się 19 kwietnia 2013 r. w Krotoszynie.