GRUDZIEŃ 2013
26 kwietnia 2013
admin

GRUDZIEŃ 2013

Tak oszczędzamy…

Na przełomie listopada i grudnia Pani Aleksandra Jenz – dyrektor PKO Banku Polskiego w Koźminie Wielkopolskim oraz pani Mirosława Lewandowicz, ogłaszając konkurs, zapytały nas-uczniów jak oszczędzamy. Klasowi liderzy mieli za zadanie przez trzy tygodnie zapisywać ilu uczniów w klasie posiada konta w Szkolnej Kasie Oszczędności i tym samym czy oszczędza pieniądze na określone sobie cele.

W środę 05.12.2012 roku zawitały w progi naszej „Jedynki” panie z PKO Banku Polskiego w Koźminie Wielkopolskim, aby ogłosić wyczekiwane przez wszystkich z ogromną niecierpliwością wyniki konkursu. Okazało się, co sprawiło nam ogromną radość, że każdy „oszczędny” uczeń otrzymał nagrodę-nawet najdrobniejszy upominek.

 

 

 

 

 

Nadszedł również czas na nagrodę specjalną, którą był wyjazd do Ośrodka Szkoleniowego PKO Banku Polskiego w Poznaniu, na wystawę „Eksperymentuj” prezentowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Zwycięzcami okazali się uczniowie klas 3B i 4A, którzy potrafią najlepiej oszczędzać w całej naszej szkole. Wycieczka odbyła się dwa dni po ogłoszeniu wyników. Wystawa okazała się bardzo interesującą ekspozycją pozwalającą poprzez zabawę zdobywać nowe doświadczenia z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Wszyscy łamali sobie głowy na ciekawych i niestety nienależących do najłatwiejszych do rozwiązania zadaniach. Samodzielnie przeprowadzali różnego rodzaju doświadczenia – eksperymentowali uczestnicząc we wspólnej zabawie. Po wystawie uczestnicy wycieczki zwiedzili również oddział PKO Banku Polskiego, zgłębiając tajniki obsługi klienta. Mieli również okazję przeliczyć swoje pieniądze i sprawdzić tym samym ich prawdziwość. Na koniec otrzymali drobny, słodki upominek, który dodał wszystkim energii do drogi powrotnej.