WIZYTA W STRAŻY
22 maja 2013
admin

,,ODWIEDZAMY  STRAŻ POŻARNĄ”

W dniu 22 maja 2013r. uczniowie kl.Ib wraz z wychowawczynią p. Grażyną  Leśniak odwiedzili straż pożarną w Koźminie Wlkp. Przywitała nas pani Magdalena Kurkowiak (mama naszej koleżanki Marysi) oraz pan Paweł Kukfisz. Po przypomnieniu przez nas telefonów alarmowych zostaliśmy zaproszeni na plac. Tam przyjechał do nas  p. Kukfisz samochodem strażackim. Lekcje zaczęliśmy od ubrania strażaka. Widzieliśmy specjalne spodnie, kurtkę, rękawice, hełm oraz buty, które wzbudziły najwięcej zainteresowania. Ich czubki były bardzo twarde, aby strażak podczas akcji nie zmiażdżył sobie nogi, a jednocześnie nie przeszkadzały w akcji. Sprawdziliśmy!

Zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się bardzo dużo o sprzęcie strażackim, który jest poukładany w samochodzie. Można go było dotknąć! Na samym środku jest zbiornik do wody! Każdy z nas odbył ,,podróż” w górę podnośnikiem pod opieką dorosłych!

Podziękowaliśmy za tak miłe przyjęcie  i wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Prosimy o inne. Dziękujemy!

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista”