KONKURS PRZYRODNICZY
10 czerwca 2013
admin

 

Konkurs „ Mieszkańcy wielkopolskich pól”

W dniu 5 czerwca 2013 roku w  Pałacu w Karolewie odbył się konkurs  przyrodniczy z cyklu „Poznajemy swoje środowisko”. Tegoroczna edycja dotyczyła znajomości mieszkańców wielkopolskich pól. W konkursie wzięło udział prawie 100 uczniów  z powiatu krotoszyńskiego  i gostyńskiego. Uczestnicy  rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klasy 0 – III i IV – VI. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Lisiak – klasa I, Mateusz Gorzelany – klasa III, Łukasz Handke – klasa IV,   Anna Bochna – klasa V.  Uczestnicy musieli wykazać się  bardzo szczegółową wiedzą na temat  zwierząt  wielkopolskich pól (poznać ich wygląd, środowisko życia).  Każdy uczestnik rozwiązywał test, który okazał się bardzo trudny.

Najlepszym uczniem z naszej szkoły okazał się

Łukasz Handke z klasy IV b,

który zajął II miejsce.

GRATULUJEMY!

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, pamiątkowe znaczki oraz książki o tematyce leśnej.

Życzymy powodzenia w następnych konkursach.