KONKURS MATEMATYCZNY
25 czerwca 2013

X Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczny

„MATEMATYCZNY CZAR PAR”

W dniu 21 czerwca 2013r. w Szkole Podstawowej w Borzęcicach odbył się X Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczny „MATEMATYCZNY CZAR PAR”. Celem konkursu jest:

• rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • wykrywanie uzdolnień wśród dzieci,
  • pobudzanie i rozwój twórczego myślenia,
  • dzielenie się wiedzą i doświadczeniem pomiędzy nauczycielami matematyki ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV, klasy V i klasy VI. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp., łącznie 46 uczniów. Zadania zostały przygotowane przez nauczycieli matematyki Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. Członkami komisji oceniającej prace uczniów byli nauczyciele szkół podstawowych. Zadanie uczniów, biorących udział w konkursie parami, polegało na rozwiązaniu zadania tekstowego, łamigłówki i quizu matematycznego oraz gry „Intruz”.

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki:

w kategorii klas IV:

I miejsce:        Natalia Ptak (kl. IVa), Michał Weichbrodt (kl. IVa)

III miejsce:     Joanna Bochna (kl. IVb), Natalia Krzyżanowska (kl. IVb).

w kategorii klas V:

II miejsce:      Julia Kowalska (kl. Va), Joanna Klupś (kl. Vc)

III miejsce:     Anna Balcerek (kl. Vb), Wojciech Pestka (kl. Vb).

w kategorii klas VI:

III miejsce:     Weronika Kowalska (kl. VIb), Bartłomiej Góral (kl. VIb)

GRATULUJEMY SUKCESÓW!