FESTYN “LATO Z JEDYNKĄ I RODZINKĄ”
4 lipca 2013
admin

LATO Z JEDYNKĄ I RODZINKĄ

festyn Szkoły Podstawowej Nr 1

im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.

 

W tym roku rozpoczynające się lato postanowiliśmy świętować podczas rodzinnego festynu pod hasłem „Lato z Jedynką i Rodzinką”, zorganizowanym przez Radę Rodziców oraz Dyrekcję i Grono Pedagogiczne SP Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.


Uroczystego otwarcia dokonały: Dyrektor Szkoły Pani Bożena Kulka oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Olejnik.


Na festynie nie brakowało występów naszych uczniów, którzy zaprezentowali się w tańcu i piosence. Nie zabrakło także tych, którzy pragnęli pokazać swój talent, grając na różnych instrumentach czy też przedstawiając scenki o charakterze ekologicznym.

Pogoda także dopisała. Było pięknie i słonecznie, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, iż wszyscy goście woleli spędzić czas z Jedynką a nie nad jeziorem czy na basenie. Bardzo licznie przybili mieszkańcy Koźmina Wlkp. i okolic mogli uraczyć się pyszną kawą oraz domowymi pachnącymi wypiekami.

Wszędzie było słychać śmiech wspaniale bawiących się na placu zabaw dzieci, oczywiście pod stałą opieką nauczycieli, muzyka rozbrzmiewała dookoła. Stoiska gastronomiczne kusiły zapachem pieczonych kiełbasek czy chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Chętnych nie brakowało.

Ponadto, kto chciał, mógł przejechać się bryczką lub zobaczyć Koźmin z lotu ptaka, dzięki uprzejmości panów strażaków, którzy udostępnili swój wóz. Odbył się także pokaz ratownictwa medycznego wraz z instruktażem udzielania pierwszej pomocy. Ogromna żyrafa zachęcała maluchy do wspólnych fotografii, natomiast nasze wspaniałe malarki wyczarowywały farbkami na buziach fantastyczne wzory klaunów czy też motylków.

Odbyło się mnóstwo konkursów z nagrodami.

Nasz festyn swoją obecnością uświetnił także zespół wokalno-instrumentalny NO NAME, który zaprezentował swoje największe hity i wprowadził w iście szampański nastrój. Tańcom i pląsom nie było końca, dzieci tańczyły wspólnie ze swymi rodzicami, przyjaciółmi, a nawet nauczycielami. Bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych, dopiero pokaz sztucznych ogni przypomniał nam o tym, że jest już całkiem ciemno i pora spać.

 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu z Jedynką.