“O FRANCISZKU, KTÓREGO POKOCHAŁ ŚWIAT”
30 września 2013
admin

Tłumy mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wlkp. zjawiły się na promocji książki pt. „O Franciszku, którego pokochał świat”, która powstała dzięki dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. oraz s. Flawianie. To piękne dzieło było darem serca dla małej Sary, która pokonała chorobę i może teraz cieszyć się życiem. Uroczystość z udziałem władz miasta oraz Księdza Biskupa emeryta Stanisława Napierały, jak również innych zaproszonych gości odbyła się w miniony piątkowy wieczór w sali kina Mieszko w Koźminie Wlkp.

Książka „O Franciszku, którego pokochał świat” została wydana przez Wydawnictwo RAFAEL z Krakowa za symboliczną złotówkę. Całkowity dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany dla Sary, na jej rehabilitację.

Ta piękna uroczystość została przygotowana przez uczniów Jedynki wraz z nauczycielkami. Widzowie nie kryli wzruszenia, oglądając część artystyczną, która przedstawiała epizody z życia Papieża Franciszka. Dzieci włożyły całe swe serce w prezentowane pieśni oraz tańce. Można było odczuć swoisty, wyjątkowy nastrój, który udało się uzyskać zarówno prowadzącym, jak i występującym.

Po zakończonej części artystycznej, zgromadzeni goście ruszyli ku stoisku by móc zakupić tę wspaniałą książkę, która wraz z grupą pielgrzymów Jedynki oraz mieszkańców Koźmina wyjechała w niedzielę do Rzymu, do Papieża.

Link do zdjęć, które ukazały się na stronie Radia Rodzina w Kaliszu:

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/prezentacja-ksiazki-o-papiezu-franciszku

Prezentacja tanga: http://www.youtube.com/watch?v=1Sz8CFxrpjw

Link do zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.594097137298485.1073741830.222477641127105&type=1