DZIEŃ NAUCZYCIELA
21 października 2013
admin

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2013r. w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasy IIIb i Va pod opieką pań: Marleny Nowak i Izabeli Weichbrodt oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Izabeli Kaźmierczak przygotował barwną część artystyczną. Były scenki przedstawiające „życie szkoły”, prezentujące kreatywność uczniów, która nadal zaskakuje nauczycieli. Zaprezentowano modę dla naszych pedagogów: matematyka, którego wyróżniały przybory geometryczne, funkcjonalny i wygodny strój dla nauczyciela przyrody, strój dla nauczyciela historii, będący jego naturalnym sprzymierzeńcem i sojusznikiem w nawiązywaniu do przeszłości, kreacja o wdzięcznej nazwie „zaślubiny z zawodem” dla nauczyciela polonisty, strój nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej wzorowany na postać z bajki „Alibaba i 40 rozbójników”, sportowy duch szkoły nauczyciela wychowania fizycznego oraz hit sezonu – nowatorski strój dla nauczyciela bibliotekarza, który za pośrednictwem hiperłącza zamontowanego na głowie każdego bibliotekarza daje bezpośredni dostęp do Internetu.

Zobaczcie:  http://www.youtube.com/watch?v=CcsYnN09rUw&feature=youtu.be

Następnie scharakteryzowano dwie grupy społeczne, jakie tworzą nauczyciele i uczniowie. Dopełnieniem całości był dramat społeczno-obyczajowy „Chory Belfer”, który prezentował niedolę nauczyciela. Dla tych pedagogów, którzy dożyją wieku emerytalnego zaśpiewano piosenkę, która okazała się hitem. Zobaczcie sami: http://www.youtube.com/watch?v=CENzBisDFFg&feature=youtu.be

Na zakończenie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożono następujące życzenia:

Pozwólcie, że teraz w kilku słowach wyrazimy naszą wdzięczność. Życzymy by ziarno rzucane do duszy naszej nie szło na marne i powołanie w tej pracy potrzebne było cierpliwe i zawsze ofiarne.

W imieniu uczniów naszej szkoły, składamy Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi serdeczne podziękowania za trud włożony w naszą edukację oraz wychowanie, za ogromną cierpliwość i okazywaną nam sympatię.