SPORTOWE SUKCESY
30 października 2013
admin

Piłkarskie sukcesy Jedynki

Nowy rok szkolny 2013/2014 rozpoczął się od sukcesów sportowych. We wrześniu i październiku nasi uczniowie brali udział w Iv TURNIEJu ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA. Drużyny dziewcząt i chłopców dotarły do Finału wojewódzkiego odnosząc po raz kolejny duże sukcesy. Dziewczynki zajęły 2 miejsce, a chłopcy zostali sklasyfikowani na 5 miejscu.

Natomiast w dniu 29 października 2013 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. W zawodach wzięły udział drużyny z SP 1 i SP 3 w Koźminie Wlkp., Starej Obry i Borzęcic. Drużyna koźmińskiej jedynki zaczęła od zwycięstwa nad drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 3 wynikiem 3:1. W kolejnym spotkaniu zawodnicy Jacka Zawodnego wygrali 2:1 z zawodnikami z Borzęcic. W ostatnim swoim meczu uczniowie SP 1 wygrali ze Starą Obrą 1:0 i z kompletem 9 punktów triumfowali w mistrzostwach. Kolejnym etapem rywalizacji sportowej będą Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego, w których uczniowie koźmińskiej jedynki będą występować już w listopadzie.

Zdobywcy bramek: Marcin Ratajczyk – 4, Jakub Lis – 3

Skład drużyny: Marcin Borowczyk, Marcin Ratajczyk, Jakub Lis, Dawid Kosin, Norbert Marciniak, Kacper Kubot, Mikołaj Pawlak, Krzysztof Robakowski, Michał Dembski, opiekun Jacek Zawodny