WF INACZEJ
13 listopada 2013
admin

Wychowanie do sportu, czyli WF inaczej


W dniu 09 listopada 2013 roku odbył się wyjazd do Poznania na mecz Lecha z Ruchem Chorzów. Pięćdziesięcioosobowa grupa, z klas IV a i IV b, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. pod opieką wychowawców: Anny Wybierały i Jacka Zawodnego oraz rodziców, zasiadła na Inea Stadion przy ul. Bułgarskiej, aby dopingować drużynę Kolejorza. Większość tych dzieci uczestniczy w zajęciach sportowych i trenuje piłkę nożną i ręczną oraz unihokej w Uczniowskim Klubie Sportowym „Jedynka”.

Wyjazd został zainicjowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Zawodnego i miał być dla nich lekcją jak przenosić pozytywne emocje z boiska na codzienne życie. Dzieci miały możliwość zapoznać się dopingiem i postawą opierającą się na respektowaniu uczciwości, szacunku i braku agresji wobec przeciwnika. Według tej zasady nasz rywal ma być dla nas partnerem w grze jak i w życiu.

Tekst i foto: Jacek Zawodny