DZIEŃ EDUKACJI CAŁOŚCIOWEJ

15 listopada 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy

Dzień Życzliwości i Tolerancji

w ramach Dnia Edukacji Całościowej

pod hasłem „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.

Przed rozpoczęciem zajęć uczniowie kl. IIIa, IIIb i Koła Przyjaciół Biblioteki wręczyli rodzicom, nauczycielom i wszystkim uczniom „buźki – słoneczka” – symbol życzliwości.

W każdej klasie został omówiony Dekalog Człowieka Życzliwego. Klasy 0-III upamiętniły ten dzień zdjęciem pod „drzewem życzliwości”. Podczas wszystkich zajęć lekcyjnych poruszany był temat życzliwości i tolerancji wobec innych. Każda klasa wykonała kolorowy plakat. Dzieła prezentowane były na apelu, podczas którego Pani Dyrektor podsumowała dzień. Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek oraz gumy do żucia ufundowane przez posła Wojciecha Ziemniaka.

Pani Dyrektor zaapelowała też do wszystkich uczniów o bezinteresowną pomoc dla poszkodowanych rodzin z Jankowa Przygodzkiego. Zbiórka wszelkich potrzebnych rzeczy potrwa do końca listopada.

Akcentem kończącym apel był „pociąg życzliwości”, który powędrował szkolnymi korytarzami oraz krótka dyskoteka.

Mamy nadzieję, że życzliwość będzie gościła w naszych sercach cały rok!