REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
6 kwietnia 2014
admin

REKOLEKCJE SZKOLNE

Od środy – 2 kwietnia – do piątku – 4 kwietnia – uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 przeżywali rekolekcje szkolne. Wspólne spotkania w środę rozpoczęły się od obejrzenia I części przejmującego filmu o losach chłopca imieniem Dawid. Jego historia wywołała wiele wzruszeń i emocji. Część II została odtworzona w piątek.

Również w środę brać uczniowska spotkała się na sali gimnastycznej na wspólnym spotkaniu z ojcem Joachimem, który w bardzo ciekawy i niezwykle obrazowy sposób przypomniał dzieciom czym jest grzech i jakie powoduje on skutki w naszym życiu.

http://youtu.be/9KGwDsiYv6Q

W drugim dniu rekolekcji uczniowie w klasach wykonywali prace plastyczne związane z osobą bł. Jana Pawła II, a później udali się na spotkanie z ojcem rekolekcjonistą do kościoła p. w. św. Wawrzyńca na wspólne nabożeństwo i naukę  u stóp Krzyża.

Rekolekcje zakończyła w piątek Msza święta z udziałem całej społeczności szkolnej „Jedynki”.