ŻYJ ZDROWO I BEZPIECZNIE
14 kwietnia 2014
admin

Środa, 9 kwietnia 2014 roku,

minęła pod hasłem

„ŻYJ ZDROWO I BEZPIECZNIE”.

Nauczycielki z Zespołu do spraw profilaktyki przygotowały quiz profilaktyczny dla klas 0-VI. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny  z każdej klasy.

W kategorii klas I-III – I miejsce zajęła klasa III b , II m. – klasa  III a, III m. –  klasa I a. W kategorii klas IV-VI – I miejsce zajęła klasa VI a, II m. – klasa V a , III m. – klasa VI b.

Po zakończeniu quizu odbyło się  wręczenie nagród w postaci owoców, soczków i wafelków dla wszystkich uczniów  ze zwycięskich klas, którzy w swych salach lekcyjnych przyrządzali przepyszne, zdrowe sałatki owocowe (kl.0 – III) i kanapki (kl. IV – VI), by później zjeść je ze smakiem.

Pani Grażyna Leśniak wręczyła również nagrody w konkursie „Jak dbam o zęby” dla uczniów klas I.

Następnie pani dietetyk Sabina Mikołajska wzięła udział w pogadance z uczniami klas I-III i dziećmi z oddziałów zerowych, na temat prawidłowego odżywiania się.

O godz. 11.00  rozpoczął się kolejny punkt programu niezwykłego szkolnego dnia: klasa VI a zagrała dla dzieci z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp.  przepojony humorem, lecz pouczający spektakl o grzeczności pt. „Przepraszam, smoku”.

Aktorzy otrzymali zasłużone brawa. Małym widzom podobała się nie tylko aktorska gra, ale także barwna scenografia, kostiumy, rekwizyty.

Bardzo spodobała się również piosenka „W stronę słońca”, wykonana przez uczennice z klasy VI a, i brawurowy taniec dziewczyn z kl. VI c.

Ten szkolny dzień  były naprawdę niezwykły i udany.

Redakcja gazetki szkolnej „Nowinki z Jedynki