KANONIZACJA JANA PAWŁA II
28 kwietnia 2014
admin

APEL Z OKAZJI KANONIAZCJI JANA PAWŁA II

 

W miniony czwartek, 24 kwietnia, w naszej szkole, jak i zapewne w wielu innych w Polsce, przeżywaliśmy szczególną uroczystość – moment, na który czekaliśmy od kilku lat. W niedzielę, 27 kwietnia, nasz Papież Jan Paweł II został ogłoszony Świętym. Dlatego w naszej szkole postanowiliśmy uczcić pamięć o tym wielkim człowieku.

Z tej okazji uczniowie klasy V a pod opieką siostry Dominiki, przy współpracy z p. Joanną Garlińską, oraz chór szkolny, którego opiekunem jest p. Izabela Kaźmierczak, przygotowali apel, podczas którego mogliśmy wspominać najważniejsze chwile z życia Świętego Jana Pawła II, poprzez Jego pontyfikat aż do Jego śmierci. Dzieci zaprezentowały się w piosence, wierszach oraz tańcu. Nie mogło oczywiście zabraknąć „Barki” – ukochanej pieśni Jana Pawła. Mogliśmy obejrzeć piękną prezentację multimedialną oraz krótki film z jednej z wielu podróży Papieża do Polski, podczas której spotkał się z dziećmi.

W apelu, oprócz uczniów i Grona Pedagogicznego uczestniczyli także: Pan Jarosław Ratajczyk – wiceburmistrz Koźmina Wlkp., p. Justyn Zaradniak – przewodniczący Rady Miejskiej oraz Pan Michał Pietrowski, który jest serdecznym przyjacielem naszej szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy, a także nasze ukochane Mamy, ponieważ w tym dniu chcieliśmy także uczcić ich pamięć z racji zbliżającego się Dnia Matki. Choć to dopiero za miesiąc, chcieliśmy w bardzo symboliczny sposób podziękować im za trud włożony w nasze wychowanie. Dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniowie klas I – III zaśpiewali piosenki oraz wykonali przepiękne tańce. Mamy nie kryły wzruszenia, a my cieszymy się z tego, że mogliśmy im sprawić przyjemność.