UROCZYSTOŚĆ
11 czerwca 2014
admin

10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ

Obchody Dni Koźmina 2014 rozpoczęły się w tym roku od uroczystego przemarszu dzieci ze wszystkich placówek oświatowych gminy, upamiętniający X rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Dzieci w kolorowych strojach nawiązujących do flag poszczególnych 28 krajów Unii przeszły w korowodzie ulicami miasta do zamku, by na scenie zaprezentować swe muzyczne, taneczne i aktorskie talenty. Cała impreza była zorganizowana z ogromnym rozmachem, wielotygodniowe przygotowania spowodowały, że ten pokaz artystycznych umiejętności, który był jednocześnie konkursem, został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

I miejsce zajęły ex aequo dzieci z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp., które reprezentowały Polskę oraz uczniowie z SP w Starej Obrze, którzy wytańczyli sobie I miejsce grecką Zorbą. II miejsce zajęło Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. (Holandia), a III uczniowie SP Nr 3 w Koźminie Wlkp. (Włochy).

Nasza szkoła reprezentowała Hiszpanię, oraz kraje dodatkowe: Cypr i Danię. Dziewczęta z klasy V oraz VI zaprezentowały się w ognistym flamenco, pojawił się także matador oraz urocze Hiszpanki… i Hiszpanie. Wysłuchaliśmy też piosenki z filmu „Violetta” w wykonaniu Agnieszki Kieliby.