SPRZĄTANIE ŚWIATA
21 września 2014

Sprzątanie Świata – 2014r.

Jak co roku uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata”.

Ten dzień wymyślił pan z Australii w 1989 roku.

W Polsce akcję zapoczątkowała pani Mira Stanisławska-Meysztowicz w 1994 roku. My uczniowie z klas I-III również włączyliśmy się do akcji sprzątania.

Każda klasa razem z wychowawczynią wybrała miejsce, które posprząta. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki zabraliśmy się do pracy!

Klasa IIIb wraz z wychowawczynią p. Grażyną Leśniak sprzątała  świat w okolicy boiska sportowego. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły!

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista”

Również dzieci klas pierwszych wraz z wychowawczyniami również wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”. Pierwszaki przeszły wyznaczonymi ulicami Koźmina Wlkp.,  by miasto wyglądało schludniej i czyściej. Przy okazji młodzi uczniowie dowiedzieli się, że każdy może coś zrobić dla naszej planety.

Oby takie nawyki zostały w nich na zawsze, gdyż na czystej Ziemi  wszystkim żyje się lepiej.