ŚWIĘTO W MIĘDZYBORZU
14 października 2014
admin

Święto pieczonego ziemniaka” w Międzyborzu

W piękne, słoneczne popołudnie, 11 października 2014 r. klasa I a wyruszyła na obchody „Święto pieczonego ziemniaka” zorganizowane w Międzyborzu przez Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach. Było to pierwsze w tym roku spotkanie integracyjne zaprzyjaźnionych szkół. Na dobry początek przedstawiono genezę ziemniaka, dzięki której uczniowie dowiedzieli się, ile jest gatunków ziemniaka, skąd się wywodzi oraz jakie wartości odżywcze posiada. Po wysłuchaniu ważnych informacji rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy uczniami. Słoneczna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie na świeżym powietrzu konkurencji z ziemniakiem w roli głównej, m.in. slalom z ziemniakiem na desce, ważenie ziemniaków, rzut ziemniakiem do celu oraz obieranie ziemniaka na czas. Po doskonałej rywalizacji pomiędzy uczniami nadszedł czas na degustację smakowitych ziemniaków z gziczką.  Nie obyło się również bez smacznych drożdżówek i soczków. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie upominki. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzy zakończono obchody „Święta pieczonego ziemniaka”. Jak zwykle – warto było się tam wybrać, z pewnością udana impreza.

Zespół integracyjny