11 LISTOPADA
15 listopada 2014
admin

11 LISTOPADA

Święto Odzyskania Niepodległości

Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii – rocznicę odzyskania niepodległości w 1918r. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Młodym żołnierzom, którzy szli w bój, w okopach towarzyszyły pieśni i piosenki, które pozwalały przetrwać trudy walki, niosły radość. I to właśnie te piosenki zostały przypomniane i wspólnie zaśpiewane przez uczniów podczas apelu z okazji rocznicy 11 listopada. Nie mogło zabraknąć utworów najbardziej znanych, jak: „ Rota”, „Przybyli ułani pod okienko”,  „Witaj Zosieńko”, „Przy piechocie fajnie jest”, czy „Pieśń o Wodzu miłym”. Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki chcieliśmy oddać tym, który przed laty walczyli o niepodległość. To także nasze wyrażenie radości, że dziś mamy wolną Polskę.