WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY
30 listopada 2014
admin

21 listopada 2014 roku o godzinie 13.00 odbył się szkolny etap

IV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

W konkursie wzięło udział 38 uczniów klas V – VI Koźmińskiej „Jedynki”.

Uczniowie rozwiązywali test, przygotowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, przez 90 minut. Zawierał on 22 zadania, w tym 17 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Rozwiązując zadania należało wykazać się m.in. znajomością skali, jednostek masy, pieniędzy, upływu czasu w oparciu o kontekst praktyczny. Łącznie można było zdobyć 40 punktów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 75% punktów, czyli 30 punktów.

Zwycięsko z tej próby wyszło dziewięcioro uczniów klasy VIa i VIb,

którzy 8 stycznia 2015r. wezmą udział w kolejnym, rejonowym etapie konkursu:

lNatalia Ptak, Kajetan Bielawski, Bartosz Skowroński,

Marceli Skowroński, Michał Weichbrodt

Natalia Krzyżanowska, Bartosz Grochowiak,

Łukasz Drewniak, Jakub Lis

GRATULUJEMY!!!