LEKKOATLETYKA
10 grudnia 2014
admin

MISTRZ ŚWIATA CZESŁAW ROSZCZAK

W KOŹMIŃSKIEJ JEDYNCE

Na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Zawodnego w dniu 11 grudnia 2014 roku przyjedzie do Koźmina Wielkopolskiego wybitna postać lekkiej atletyki Czesław Roszczak. Mistrz świata przyjedzie do Szkoły Podstawowej Nr 1, aby wziąć udział w projekcie „Aktywna szkoła-aktywny uczeń”. W tym celu przeprowadzeni spotkanie z uczniami i poprowadzi zajęcia ruchowe pt. Dzień ruchu w szkole.

Z historii Mistrzostw Świata Masters

W dniach 16-27 października 2013 roku w Porto Alegre (Brazylia) rozegrano XX Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce. Znalazła się tam ekipa Polska w liczbie 26 zawodników. Najstarszym zawodnikiem ekipy polskiej był 83 letni Jerzy Przyborowski z Radomia. Polacy mimo nielicznej ekipy spisali się doskonale. Zdobyli 26 medali w tym: 5 złotych,12 srebrnych i 9 brązowych.

W tym dorobku znaczący wkład wniósł Czesław Roszczak mieszkaniec Łagiewnik (powiat krotoszyński) reprezentujący UKS „Olimpijczyk” Pogorzela, który jako jedyny z reprezentacji polskiej zdobył cały komplet medali (złoty, srebrny i brązowy). Okazał się też najlepszym zawodnikiem na świecie w rzutach w kategorii M 70.