SUKCES KOŹMIŃSKIEJ JEDYNKI
16 grudnia 2014
admin

Sukces koźmińskiej jedynki w halowej piłce nożnej

W dniu 11 grudnia w Sierakowie koło Rawicza odbył się Finał Wielkopolski w halowej piłce nożnej w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Powiat krotoszyński reprezentował drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp., która wygrała eliminacje gminne i powiatowe.

W dniu 02 grudnia w Grabowie nad Prosną odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego. W turnieju zagrały drużyny szkół w: Zbiersku, Odolanowie, Kuźnicy Grabowskiej, Pleszewie, Kierznie, Grabowie, Kaliszu i Koźminie Wlkp. W eliminacjach koźmińska drużyna zmierzyła się z zawodnikami z Kalisza wygrywając 1:0, z Kierzna wygrywając 3:2 i remisując 0:0 z Grabowem. Dało to awans  chłopcom z koźmińskiej jedynki do finału, gdzie spotkali się z drużyną z Odolanowa. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść Koźmina Wlkp.

Tym samym drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 awansowała do Finału wojewódzkiego, gdzie spotkała się drużynami z: SP 7 Leszno, SP 17 Poznań, SP Gniezno, SP Międzychód, SP 5 Rawicz, SP Tuliszków i SP Okonek. Po zaciętej rywalizacji grupowej drużyna koźmińskiej „Jedynki” dotarła do półfinału, gdzie zmierzyła się z SP 17 Poznań. Po przegranym meczu Koźminiacy musieli zadowolić się grą o 3 miejsce, w którym ulegli SP Okonek 1:0. Ostatecznie drużyna z Koźmina Wlkp. zajęła IV miejsce a III  miejsce przypadło SP Okonek. W finale spotkały się drużyny z Gniezna i Poznania, gdzie dopiero po rzutach karnych wygrała SP 17 Poznań, a SP Gniezno zajęło II lokatę.

Skład drużyny: Bartosz Skowroński, Sergiusz Kaczmarz, Marceli Skowroński, Tomasz Kryś, Maurycy Skowroński, Jakub Lis, Mateusz Mrzewka, Jakub Krzyżanowski, opiekun Jacek Zawodny

Tekst i foto: Jacek Zawodny