SPOTKANIE RODZINY RODŁA
12 marca 2015
admin

Uczniowie koźmińskiej Jedynki

na spotkaniu Rodziny Rodła we Wrocławiu

 

W dniu 6 marca 2015 roku we Wrocławiu odbyła się uroczystość z okazji 77. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Po uroczystej mszy św. w katedrze wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela, w auli papieskiego Wydziału Teologicznego rozpoczęło się uroczyste spotkanie Rodziny Rodła, w którym z programem artystycznym pt. „…Polskość to dar z nieba, od Boga mi dany…”, wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich  1906/1907 oraz Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. Zaprezentowany program nawiązywał w swojej treści do Pięciu Prawd Polaków spod Znaku Rodła, które są wciąż aktualne i bardzo potrzebne dzisiejszym pokoleniom Polaków w Polsce i poza jej granicami. Wystąpienie zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie i nagrodzone wielkimi brawami przez uczestników spotkania.

Tekst i foto. B. Kulka