KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE
29 marca 2015

XIX Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

23 marca 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Śremie odbył się etap rejonowy XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Do konkursu przystąpiło 86 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum powiatu krotoszyńskiego, ostrowskiego, średzkiego, jarocińskiego, pleszewskiego i śremskiego.

Konkurs miał formę testu. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu historii, architektury, przyrody, tradycji i gwary regionalnej, a także znajomością sylwetek wybitnych Wielkopolan.

Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów z klas IV – VI. Troje z nich zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego: Jan Maćków (kl. Va), Michał Weichbrodt (kl. VIa) i Tomasz Kryś (kl. VIa).

Życzymy wytrwałości w dalszych przygotowaniach i sukcesu w etapie wojewódzkim (finał).

Kinga Szymura, Zofia Ziętkiewicz i Jan Praczyk osiągnęli również wspaniałe wyniki. Do uzyskania kwalifikacji zabrakło im kilku punktów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!