WYCIECZKA DO BRYLLANDII
29 kwietnia 2015
admin

Wycieczka do Bryllandii klasy IC i Oddziału Zerowego

W słoneczny poniedziałek 27 kwietnia b.r. dzieci z klasy I C i Oddziału Zerowego wraz z wychowawczyniami Agnieszką Maryniak i Anną Krawiec oraz rodzicami panią Patecką i panią Wojciechowską, wybrały się autobusem na wycieczkę do Bryllandii w Witaszycach. Miejsce to zauroczyło młodych turystów niczym baśniowa kraina. Miały okazję zobaczyć  różne gatunki ptactwa w tym barwne pawie, a także świnki wietnamskie, lamy, kozy burskie, kucyki, a przede wszystkim mnóstwo koni w zagrodzie i na pastwiskach. Zwierzętami tymi nie tylko nacieszyły oczy, dowiedziały się jak dbać o nie, lecz każde z nich miało okazję przejechać się konno zarówno cygańską bryczką, jak i indywidualnie. Dla wielu było to pierwsze doświadczenie z hipoterapią.  Największe jednak szczęście widać było na twarzach małych pociech, podczas swobodnej zabawy na ogromnym placu  zabaw. W tym dniu pełnym różnych atrakcji, maluchy poznały prawdziwą przyjemność przebywania na łonie natury w towarzystwie zwierząt. Przed powrotem do szkoły, młodzi turyści posilili się frytkami, a potem zmęczone ale bardzo zadowolone i szczęśliwe, wróciły do szkoły, pytając kiedy znowu wyjadą na wycieczkę. Wszyscy jednomyślnie doszli do wniosku, że tak udany wyjazd trzeba koniecznie  wkrótce powtórzyć.