WYCIECZKA
14 czerwca 2015
admin

WYCIECZKA DO AFRYKARIUM I ZOO WE WROCŁAWIU

Dnia 8 czerwca 40 – osobowa grupa dzieci: z klasy Ic oraz z oddziału zerowego wraz z wychowawczyniami: p. Agnieszką Maryniak, p. Anną Krawiec, oraz p. Marią Mazurowską i opiekunami – rodzicami zwiedzali wrocławskie afrykarium i zoo.

Dzieciom bardzo podobały się wspaniałe zwierzęta, które mogły podziwiać przez szyby ogromnych akwariów. Ich oczom ukazywały się kolejno ryby – małe i te większe, łącznie z rekinami; płaszczki, żółwie, pingwiny, foki oraz inne zwierzęta, tym razem wodno – lądowe np. zabawne hipopotamy czy też groźne krokodyle. Prócz podziwiania fauny Jedynkowicze mieli możliwość poznania flory afrykańskiego kontynentu.

Afrykarium cieszy się ogromną popularnością. Kolejki przy wejściu były bardzo długie. Na szczęście dzieci bardzo grzecznie czekały na ten moment, by móc wejść na teren tego niezwykłego miejsca. Po zakończonej wycieczce wszyscy udali się na spacer po zoo. Tam także czekały na nich zwierzęta takie jak: żubry, żyrafy, zebry, strusie, pandy małe, żbiki i wiele, wiele innych.

Niezwykłym przeżyciem były dla wszystkich zabawy w parku linowym, które znajduje się na terenie zoo. Nie straszna dzieciom była wysokość i wąskie przejścia. Śmiało pokonywały przeszkody. Zmęczeni i głodni wrócili do autobusu, by udać się na posiłek do MacDonalda. Po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.