ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
24 września 2015

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia WMTDay

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna.

Odbywa się w ostatni piątek września.

Jaki jest cel akcji?
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują kolegów oraz osoby dorosłe.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.wmtday.org

Program Dnia Tabliczki Mnożenia:

• Konkurs WMTDay 2015 w klasach III a i III b zostanie przeprowadzony podczas zajęć lekcyjnych w formie egzaminu pisemnego.
  • Konkurs WMTDay 2015 w klasach IV b i VI b zostanie przeprowadzony podczas zajęć lekcyjnych w formie egzaminu pisemnego.

Konkurs WMTDay 2015 dla klas IV – VI zostanie przeprowadzony na dolnym korytarzu budynku A w następującej kolejności:

• godz. 8:45 – 8:55 uczniowie klasy IV a

• godz. 9:40 – 9:50 uczniowie klasy V a

• godz. 10:35 – 10:45 uczniowie klasy V b

• godz. 11:30 – 11:50 uczniowie klasy VI a

Konkurs będzie miał formę pisemną lub ustną – o tym decyduje przystępujący do egzaminu.

Uczeń losuje kartkę z 5 pytaniami dotyczącymi tabliczki mnożenia i udziela odpowiedzi pisemnej lub ustnej. Egzamin zdaje ten uczeń, który poda wszystkie odpowiedzi prawidłowe. Kto zdał egzamin, otrzymuje LEGITYMACJĘ MT EXPERT i przybija z członkami Komisji Egzaminacyjnej piątkę lub żółwika.

Kto nie będzie miał szczęścia za pierwszym razem może powtórzyć egzamin po 1 godzinie ustępując miejsca uczniom z wyznaczonych klas.

Konkurs prowadzą wyznaczeni uczniowie klasy VI b pełniący funkcję EGZAMINATORÓW.

Zapraszamy również chętnych uczniów do sali nr 5 – sali komputerowej

Tam czeka na Was Konkurs Tabliczka mnożenia na czas:)

Kochani NAUCZYCIELE, PRACOWNICY SZKOŁY, RODZICE!!!

Do  Was również udamy się podczas przerw. Czekajcie na nas:)

Życzymy wszystkim powodzenia:)

Po zakończeniu akcji nastąpi jej podsumowanie, o czym oczywiście poinformujemy!