ŚWIETO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
28 października 2015
admin

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od 16 lat na całym świecie październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

28 października 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Kilka dni wcześniej na korytarzach szkoły pojawiły się  plakaty informujące o planowanych atrakcjach, a Królewna Śnieżka (Maja) i Czarodziej (Patryk) osobiście zaprosili wszystkich uczniów do aktywnego udziału w przygotowanych przez bibliotekę imprezach.

„Biblioteczne wróżki” (dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki – Ola, Ania, Julka M., Julka U., Klaudia, Oliwia, Agnieszka, Natalia, Weronika, Martynka, Jagoda – uczennice klasy IVb) w klasach „O – III” czytały fragmenty swoich ulubionych książek. Wychowawcy klas IV  – VI czytali książki z czasów swojego dzieciństwa.

W bibliotece uczniowie obejrzeli wystawy  “Książka dawniej, książka dziś i „Nowości biblioteczne” oraz wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej oglądanych ekspozycji. W czasie przerw tłumnie uczestniczyli w quizach „Bajkowa zgaduj – zgadula” i „W Akademii Pana Kleksa”, za co wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.